Honory dla pisarza Marka Krajewskiego

Marek Krajewski, autor cyklu kryminałów, odebrał w Pałacu Prezydenckim Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości

  • Marek Krajewski odbiera medal w Pałacu Prezydenckim


Obok wrocławianina wyróżnionych zostało kilkanaścioro artystów. Wśród nich piosenkarki Halina Frąckowiak i Krystyna Prońko, aktor Emilian Kamiński, Zbigniew Gluza, twórca Ośrodka Karta, śpiewak operowy Bernard Ładysz, dyrygent Jerzy Maksymiuk i Włodzimierz Staniewski, założyciel Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Marek Krajewski jest autorem serii powieści kryminalnych, dla których tłem są przedwojenne Breslau oraz Lwów. Wrocławianin należy do najważniejszych współczesnych autorów. Jego powieści były tłumaczone na 18 języków, realizowano je także na scenach teatrów oraz w Teatrze Telewizji. Najnowsza inscenizacja perypetii Eberharda Mocka to spektakl „Mock – czarna burleska” w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Popularne są spacery po Wrocławiu śladami inspektora Mocka.

Spacer: „Śladami Eberharda Mocka”

Spacer: „Śladami Eberharda Mocka”

W plenerze / Spacery i wycieczki
Termin 28 października 2019 16:00

Miejsce Wrocław, Ulica Szewska

Zobacz

Prezydent Andrzej Duda mówił podczas uroczystości: - Wkład kultury w rozwój społeczności narodowej i w budowanie później odrodzonego państwa – w to jak ono będzie kształtowane, jakie będą postawy –  jest nie do przecenienia. Ludzie kultury, twórcy, artyści są niezwykle ważną częścią każdego narodu i każdego państwa, ogrywają ogromną rolę.

Fot. Jakub Szymczuk/KPRPZgłoś uwagę