Halloween w Zamku

Legendarny Boris Karloff w tytułowej roli filmu „Mumia” w reżyserii Karla Freunda oraz rewelacyjny zespół Czerwie, znany z żywiołowych koncertów oraz genialnych ścieżek dźwiękowych wykonywanych na żywo do arcydzieł kina niemego – takie połączenie proponuje leśnickie Centrum Kultury „Zamek”.

  • Czerwie

    Zespół Czerwie (mat. organizatora)


To plan na halloweenowy wieczór, 31 października. Rytmicznie, orientalnie i psychodelicznie – tak zapowiada się ten seans, który rozpocznie się o godz. 20.00 w jedynych w swoim rodzaju przestrzeniach leśnickiego zamku, które po zmroku nabierają zupełnie innego wymiaru niż za dnia.

O filmie

W roku 1921 grupa brytyjskich archeologów, kierowana przez sir Josepha Whemple'a, odkrywa mumię Imhotepa, liczącą sobie 3700 lat. Gdy jeden z młodych archeologów otwiera zwoje Thoth i odczytuje na głos ich zawartość, mumia ożywa... Dalszy, straszny ciąg proponujemy obejrzeć już w piątek.

Dodamy jedynie, że w tej roli starożytnej mumii wystąpił znakomity Boris Karloff. Jego kreacja, a także niesamowita charakteryzacją i sprawna ręka reżysera sprawiły, że „Mumia” wymieniana jest w gronie kultowych horrorów kina niemego.

O zespole

Czerwie to niezależna małopolska formacja muzyczna, balansująca wokół popu, rocka, folku, czy etno. Zespół angażuje się w różnorodne projekty teatralno-filmowo-plastyczne. Wystąpił m.in. na Międzynarodowym Festiwalu „Malta” w Poznaniu czy Colours of Ostrawa w Czechach. Zagrali dotąd ponad 400 różnego typu imprez, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych. Ich znaki rozpoznawcze to transowa sekcja rytmiczna oraz charakterystyczne brzmienie takich instrumentów, jak:  akordeon, mandolina, gitara i dęciaki.

Bilety: w przedsprzedaży do 30 października  16 zł (rezerwacje e-mailowo info@zamek.wroclaw.pl oraz telefonicznie: 71 349 32 81), w dniu seansu (31.10)  20 zł.

 

Zgłoś uwagę