Hala Stulecia otwiera swoje podwoje po pierwszym etapie remontu

Pierwszy etap remontu Hali Stulecia właśnie dobiegł końca. Nowe oblicze zyskała zwłaszcza sala widowiskowa – serce obiektu, w której odbywa się gros najważniejszych wydarzeń. A takie ruszają dosłownie za chwilę. Do końca roku zaplanowano wiele koncertów, festiwali czy widowisk dla dzieci. Jaki jest już efekt prac remontowych – pokazywali prezes i wiceprezes Hali. 

  • hala stulecia

    fot. Sebastian Borowski

  • hala stulecia

    Sala widowiskowa w nowej krasie, fot. mawi/www.wroclaw.pl


Remont Hali rozpoczął się w marcu br. Na pierwszym jeso etapie zajęto się przede wszystkim podłogą sali widowiskowej, która była w obiekcie od 2012 r., czyli od zakończeniu II etapu historycznego remontu Hali Stulecia.

– Była to podłoga tymczasowa. Teraz mamy trwały strop żelbetonowy o nośności 1500 kg/mkw., który da nam możliwość przyciągania wydarzeń o dużym tonażu, tak jak imprezy motocyklowe czy samochodowe – mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

O zmianach i planach w Hali Stulecia mówili prezes Magdalena Piasecka, wiceprezes Jakub Grudniewski (po prawej) i szef Wydziału  Komunikacji Spoołecznej w UM Wrocławia Przemysław Gałecki (po lewej), fot. mawi/www.wroclaw.pl

Podczas remontu wymieniono również 256 rolet okiennych, co było konieczne z uwagi na mocne zużycie i liczne uszkodzenia systemów, użytych siedem lat temu.

– Zastosowaliśmy trwałe i ekonomiczne rozwiązania, nowe rolety z systemem zamykania typu „zip” pozwolą na bezpieczne i całkowite zaciemnienie sali widowiskowej – wyjaśnia prezes Piasecka i dodaje: – Ostatni etap I etapu remontu Hali dotyczył trybun.

Do Hali Stulecia zakupiono ruchome trybuny. Część z nich wymagała pilnej wymiany z uwagi na zły stan techniczny, a ponadto dotychczasowe mechanizmy nie były dostosowane do potrzeb oraz charakterystyki funkcjonowania obiektu, czyli do konieczności szybkiej zmiany aranżacji i obsługi przez pracowników działu technicznego.

Nowe trybuny można teraz swobodnie przesuwać, składać i chować pod podłogą za pomocą wind technicznych i potrzeba do tego zaledwie dwóch osób.

Drugi etap – do końca roku

Trwają jeszcze prace na poziomie -1, które mają się zakończyć pod koniec bieżącego roku. Powstają tam – pod stropem nowej podłogi żelbetowej, w miejscu dotychczasowej niewykorzystanej przestrzeni – nowe pomieszczenia wystawienniczo-magazynowe. 

– Zyskamy tam dodatkową przestrzeń, ok. 2 tys. mkw. na wystawy, galerie bądź pomieszczenia konferencyjno-kongresowe – mówi Magdalena Piasecka. Należy dodać, że do wszystkich będą miały dostęp osoby niepełnosprawne.

Całkowity koszt remontu Hali Stulecia został wyceniony na ok. 15 mln zł.

Wielkie wydarzenia tuż-tuż

Kalendarz imprez, zaplanowanych w wyremontowanym obiekcie, obfituje w koncerty, festiwale, widowiska kabaretowe i przedstawienia dla dzieci.

– Już dziś [18 września – red.] rozpoczynamy bardzo intensywny sezon na wydarzenia i koncerty w Hali Stulecia galą Stand–Up Please! – mówi Jakub Grudniewski, wiceprezes Hali Stulecia. – W weekend zapraszamy natomiast na dwa koncerty – w piątek Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a w sobotę na koncert muzyki filmowej.

Koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Koncert
Termin 20 września 2019 18:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz
3. Koncert Muzyki Filmowej w Hali Stulecia

3. Koncert Muzyki Filmowej w Hali Stulecia

Termin 21 września 2019 19:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

– Wydarzeń na przestrzeni od września do grudnia jest bardzo dużo, wystąpią m.in. Chris de Burgh czy Goran Bregovic. Odbędą się też festiwale, jak Wrock For Freedom z plejadą gwiazd polskiej sceny muzycznej czy Wrocław Hip Hop Festival, a także One Love Music Festival – wylicza wiceprezes Grudniewski.

wROCK for Freedom 2019 w Hali Stulecia

wROCK for Freedom 2019 w Hali Stulecia

Termin 10 listopada 2019 16:30

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Jeszcze w tym roku na scenie Hali wystąpią także wystąpi Jimek w kolejnym koncercie z pełnym składem symfonicznym, zespół Perfect i Lady Pank. Fanów muzyki techno ucieszy koncert Borisa Brejchy, którego występy słyną z niezwykłej, multimedialnej oprawy połączonej z wideomappingiem.

Wśród artystów zagranicznych trzeba zaś wymienić Al Bano i Rominę Power, którzy dadzą koncert w listopadzie.

Al Bano i Romina Power w Hali Stulecia

Al Bano i Romina Power w Hali Stulecia

Termin 18 listopada 2019 19:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Oprócz wydarzeń muzycznych, w Hali Stulecia odbędą się Targi Zdrowych Inspiracji – w ostatni weekend września czy Targi Mieszkań i Domów w październiku. 

Targi zdrowych inspiracji 2019

Targi zdrowych inspiracji 2019

Dla seniorów / Targi / Zdrowie / Dla wszystkich
Termin od 27 września 2019 do 29 września 2019

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Przystań dla dziennikarzy

18 września br. zaczął oficjalnie działać w Hali Stulecia press room, dostępny dla wszystkich dziennikarzy, którzy będą relacjonować wydarzenia w obiekcie.

Skomentował ten fakt Przemysław Gałecki, dyrektor Wydziału  Komunikacji Spoołecznej w Urzędzie Miejskim:
– Cieszę się, że od tej pory dziennikarze będą mieli komfortowe miejsce do wykonywania swojej pracy, przygotowywania bieżącej relacji z imprez w Hali Stulecia. Gratuluję zarządowi spółki pomysłu utworzenia stałej przestrzeni, dedykowanej przedstawicielom mediów, bo wiem, jak trudno szybko wysłać e-maila czy zdjęcia do redakcji, gdy nie ma nawet gdzie usiąść czy postawić laptopa. Dlatego zapraszam wszystkich dziennikarzy do nowej przestrzeni, szczególnie że jest zlokalizowana praktycznie w centrum wydarzeń. Zgłoś uwagę