Kocimi ścieżkami po Nadodrzu

"Kot Nadodrza" to gra miejska pełna humoru i nawiązań literackich inspirowana prozą Harukiego Murakamiego i innych słynnych pisarzy. W grze można zwiedzić jedną z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych dzielnic Wrocławia - Nadodrze. Poznacie sekrety miasta i znajdziecie drogę powrotną lub na zawsze zostaniecie w krainie magii. Gra odbędzie się 19 października w ramach Bruno Schulz Festiwalu.


"Budzicie się... Co to za miejsce pełne wysokich domów i starych ulic? W zaułkach kręcą się koty. Jak tu się dostaliście? Nie pamiętacie. Wszystko jest takie inne, pełne magii i sekretów. W oddali słychać piękną melodię, słońce już stoi wysoko i te koty, wszędzie widzicie ich zwinne ciała. Podążacie za nimi, kręcicie się w kółko jak na karuzeli, od bramy do bramy. Tu mieszka stary ślusarz, a tu sprzedają najcudowniejsze na świecie lody migdałowe. Jak się tu znaleźliście i jak się stąd wydostaniecie? Wokół słychać tylko szepty "król, król, król, szukajcie króla"."

W ten enigmatyczny sposób organizatorzy gry zapraszają do wzięcia w niej udziału. 

Co z tym kotem?

- Tytuł gry, czyli Kot Nadodrza, pojawił się z dwóch powodów – mówi Jakub Tabisz, jeden z organizatorów. - Jak zwiedzaliśmy zakamarki tej pięknej dzielnicy, poczuliśmy się bardzo "kocio". Każdy ma tu swoje wydeptane ścieżki, mnóstwo tu zakamarków, ciekawych - nieco zakurzonych - miejsc, artystów, rzemieślników, uroczych knajpek. Bardzo to kocie. Po drugie Kot i Kod brzmią podobnie, a gra opiera się w dużej mierze na literaturze. Stąd pewna gra słów – dodaje.

Podobnie jak w poprzedniej grze "Zabójczy Przypadek", tak i teraz używać będziemy QR kodów, w których zawarte będą różne wskazówki. Znaleźć je będzie można w różnych miejscach, np. płaszczach aktorów, czy na ścianach. - Każda drużyna powinna więc posiadać przynajmniej jeden telefon z czytnikiem kodów. Wystarczy 2-letni smartfon z darmową aplikacją. Oczywiście można używać większej ilości telefonów – zaznaczają organizatorzy. 

Kocimi ścieżkami po Nadodrzu

Zabawa zaczyna się o godzinie 12.00 i trwa do 16.00. - Obszar gry jest całkiem spory i pozwala odkryć wiele fajnych miejsc. Ta wiedza na pewno przyda się też po grze, bo to fascynujące miejsce, do którego po prostu warto wracać – dodaje. - Chodzimy od Jedności Narodowej do ul. Pomorskiej. Jedyne, co trzeba mieć, to dobry humor i wierną drużynę, od 3 do 4 osób. Resztę otrzyma się na miejscu. Gwarantujemy kupę śmiechu i wrażeń. Będzie literacko, będzie kocio i będzie trochę zwariowanie – mówią organizatorzy. 

Udział w grze jest bezpłatny. Do gry można zgłaszać się w drużynach 3 lub 4 osobowych. Wystarczy napisać na adres wroclawskie.gry.miejskie@gmail.com e-mail zatytułowany "zgłoszenie do gry Kot Nadodrza" z wymienionymi z imienia i nazwiska członkami drużyny.

Gra miejska Kot Nadodrza odbędzie się 19 października w godzinach 12.00 – 16.00. Szczegółowe informacje znajdziecie na pan page'u wydarzenia.

ulaj

Zgłoś uwagę