GPW liderem giełd europejskich

WIG20 na dużym plusie

moneyInwestorzy z GPW pozostają w bardzo dobrych nastrojach. WIG20 otworzył się dziś z kilkunastopunktową luką wzrostową. Przewaga kupujących widoczna jest też na pozostałych europejskich parkietach.

Indeks blue chipów rośnie już blisko procent i jest na ponad miesięcznych maksimach. Zbliża się tym samym w stronę kolejnej psychologicznej bariery 2.450 punktów. W gronie tych spółek pod kreską jest jedynie ukraiński Kernel. Na czele jest za to zyskujący prawie 4 procent PGNiG. Spółka poinformowała o wycofaniu Polaków pracujących w Libii w spółce POGC Libya.

W dobre nastroje polskich inwestorów wpisuje się najnowszy ranking Bloomberga, według którego Polska to najlepszy dla prowadzenia biznesu kraj Europy Środkowej.

Zielono jest też na pozostałych rynkach akcji w Europie, choć skala wzrostu jest dużo mniejsza niż w Polsce. Najwięcej, po około 0,5 procent, zyskują giełdy Hiszpanii i Włoch. Jak na razie w skali globalnej niewiele się dzieje. Warto jedynie wspomnieć o komunikacie po posiedzeniu banku centralnego Japonii. Szef tej instytucji podkreślił utrzymanie dotychczasowej polityki monetarnej. Nikkei zyskał dziś 0,2 procent. Czytaj więcej...

Zgłoś uwagę