„Prometeusz” w Imparcie

„Prometeusz” w Imparcie

Uniwersalna opowieść o zderzeniu dwóch przeciwstawnych idei, nawiązania do teatru antycznego, efektowne akrobacje, elementy ekwilibrystyki cyrkowej, tańca i wschodnich sztuki walki – widowiskowy „Prometeusz” kończy sezon. Zbudowany z rozmachem spektakl nie jest jednak wyłącznie popisem akrobatycznym, zawarta jest w nim bowiem wyraźna i ponadczasowa historia.

– Inspiracją do powstania spektaklu było zderzenie dwóch silnych emocji – irytacji na wszechobecną ignorancję i modną obecnie negację nauki oraz nieumiejętność akceptacji tych wszystkich pseudo-filozoficznych nadinterpretacji mitów wszelkiego pochodzenia, niezależnie od tego, czy te mity są greckie, skandynawskie, celtyckie czy chińskie. Zderzenie tych dwóch zjawisk spowodowało, że narodził się pomysł, aby przedstawić wybrany mit tak jak został napisany, bez źle odczytanych, przeintelektualizowanych nakładek – mówi reżyser spektaklu, Kamil Przyboś.

Podstawą fabularną spektaklu jest antyczny mit o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach kreatywność, pasje i zainteresowanie światem. Główny bohater jest tutaj przedstawicielem humanizmu, świeckości, rozwoju i nauki. Przeciwstawia się Zeusowi, który symbolizuje dogmatyczną wiarę, bezkrytyczne kultywowanie tradycji i ślepe, bezmyślne posłuszeństwo.

Przedstawienie opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Głównym środkiem wyrazu jest szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystyka cyrkowa. „Prometeusz” jest połączeniem niezwykłego widowiska z teatrem dramatycznym, w formie nawiązując do teatru antycznego.

Bilety (30-50 zł) dostępne są w kasie Impartu, na stronach www.impart.art.pl, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (Media Markt, Saturn, Empik). 

Uwaga: w spektaklu wykorzystano lampę stroboskopową.

Dla posiadaczy URBANCARD Premium zniżka 20 %

fot. Fot. Wiktor Bernatowicz

Wideo / zdjęcia

Szczegóły „Prometeusz” w Imparcie

Reżyseria Kamil J. Przyboś, reżyser światła Tomasz Filipiak, asystent reżysera Anna Pytlok
Scenariusz Kamil J. Przyboś
Muzyka Kamil J. Przyboś
Kostiumy Anna Chadaj, choreografia Maja Lewicka

Lokalizacja

Impart

Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław

Komentarze