Nie lubię pana, Panie Fellini - Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska w CK ZAMEK

Spektakl: Nie lubię pana, Panie Fellini

Historia burzliwego i pełnego emocji związku Federico Felliniego i Giulietty Massiny jest tematem monodramu, który wrocławscy widzowie obejrzą 26 marca na scenie Centrum Kultury „Zamek”. Spektakl „Nie lubię pana, Panie Fellini” wyreżyserował Marek Koterski, szerszej publiczności doskonale znany z twórczości filmowej, natomiast w rolę Giulietty wcieli się na scenie Małgorzata Bogdańska, prywatnie żona reżysera. Sztuka zostanie pokazana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Sztuka opowiada historię Giulietty Masiny, włoskiej aktorki neorealizmu, zdobywczyni dwóch Oskarów i – prywatnie – żony reżysera Federica Felliniego. Para poznała się w 1942 roku, w kolejnym wzięła już ślub. Byli małżeństwem przez 50 lat. Rozłączyła ich nagła śmierć Felliniego. Masina zagrała w siedmiu filmach swojego męża, m.in. w „La Stradzie”, „Niebieskim ptaku”, czy „Nocach Cabirii” Burzliwy i pełen emocji związek dwojga artystów zainspirował Koterskiego do zmierzenia się z tym tematem na teatralnym afiszu.

„Nie lubię pana, Panie Fellini”

To produkcja warszawskiego Teatru w Walizce. Małgorzacie Bogdańskiej oraz Markowi Koterskiemu  zależało, aby ich teatr był szeroko dostępny oraz... żeby mógł się zmieścić do walizki. Ta z monodramu „Nie lubię pana, Panie Fellini” jest bardzo pojemna: w spektaklu znajdziemy takie rekwizyty jak m.in. kapelusz Federica Felliniego, buty do stepowania, filmowy klaps, czy bębenek Gelsominy.

Małgorzata Bogdańska

Polska aktorka, w filmie debiutowała już w wieku 16 lat. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, a następnie rozpoczęła pracę w Teatrze Ochoty w Warszawie, gdzie gra do dziś. Znana m.in. z roli Beaty Miauczyńskiej w filmie „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy Kobiety o Wielu Twarzach z  „Baby są jakieś inne”. Razem z Markiem Koterskim założyła warszawski Teatr w Walizce.

Marek Koterski

Polski reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, dramatopisarz. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. W swoich filmach wykreował postać Adasia Miauczyńskiego, którego losy widzowie mogli śledzić m.in. w „Domu wariatów”, „Nic śmiesznego”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy obsypanym nagrodami „Dniu Świra”. Za zbiór dramatów o tym samym tytule został nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2003.

Bilety w cenie: 24 zł (przedsprzedaż – do 24 marca) i 28 zł.

Dla posiadaczy UrbanCard Premium – 20% zniżka.

Lokalizacja

Centrum Kultury „Zamek”

 

Komentarze