Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”

Po raz dziewiąty Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych oraz Strefa Kultury Wrocław organizują we Wrocławiu jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń dla dzieci, rodziców, opiekunów i całych rodzin. Festiwal zyskał nowy termin i tym razem zaprasza do teatru już w czerwcu. Spektakle będzie można oglądać od 9 do 12 czerwca w kilku lokalizacjach: Teatrze Polskim (scena na Świebodzkim), Centrum na Przedmieściu oraz w Imparcie (scena w podwórku).

Po pandemicznej edycji, na której program zdecydowanie wpłynęły ograniczenia w transporcie, festiwal powraca z poszerzoną listą międzynarodowych gości. W tym roku zobaczymy artystów z Norwegii, Hiszpani, Litwy, Słowacji oraz Czech. Cirk La Putyka zaprezentuje grupowe choreografie taneczne, akrobatykę powietrzną i loty na trampolinie w spektaklu „Kalejdoskop”.

Dzięki Loutky bez hranic z Czech poznamy historię rodziny Lupitiny, małej meksykańskiej dziewczynki, przygotowującej się do obchodów Dnia Zadusznego, który w lokalnej kulturze jest barwnym i radosnym świętem. Grupa Absence, czyli byli mistrzowie Norwegii w breakingu, znani z takich programów telewizyjnych jak Norway Got Talent i Norway's Best Dance Crew, tańcem opowiedzą historię biednego pomocnika kelnera, który dołącza do odnoszącego sukcesy cyrku. Wśród propozycji programowych znalazły się także najpiękniejsze spektakle z polskich teatrów. Teatr Animacji w Poznaniu zaprezentuje „Nowe Szaty Króla”, a Teatr Baj Pomorski w Toruniu muzyczny spektakl dla dzieci „Bleee… „inspirowany musicalem Milosa Formana „Hair". Na tegorocznej „Dziecinadzie” wachlarz tematów i emocji będzie spektakularnie szeroki. 

Najwięcej atrakcji przyniesie weekend (11-12 czerwca), podczas którego na placu przed Impartem zostanie uruchomiona strefa dla karnetowiczów. Tam oprócz spektakli także warsztaty, animacje, pokazy, a nawet koncert dla małych i dużych w wykonaniu zespołu Czereśnie.

Program

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze