Słuchaj online, czyli cykl teatralnych słuchowisk dla dzieci

Słuchaj online, czyli cykl teatralnych słuchowisk dla dzieci

Słuchaj! to cykl teatralnych słuchowisk, nagranych podczas prezentowanych na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek w 2014 roku czytań performatywnych. W czasie epidemii macie okazję posłuchać ich online na naszej stronie internetowej w co drugą niedzielę o godz. 15.00.

Sztuki układają się w serial teatralny pod tytułem „Jasiek i…”, przeznaczony dla dzieci w wieku 3-10 lat. Wszystkie zostały napisane na zamówienie WTL-u przez uznanych polskich dramatopisarzy: Martę Guśniowska, Zuzannę Bućko, Szymon Bogacza, Piotra Rowickiego, Michała Buszewicza i Roberta Jarosza. Byli wśród nich zarówno artyści od lat piszący dla teatru lalek, jak i ci związani z teatrem dramatycznym, a u nas debiutujący jako autorzy tekstów dla dzieci. Czytaniom towarzyszyła muzyka improwizowana na żywo przez duet muzyczny SzaZa* – formację muzyczną stworzoną przez Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego.

Duet SzaZa tworzą Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, wirtuozi muzyki improwizowanej i sceny niezależnej, którzy przywołują na scenie sytuacje dźwiękowe – czasem zabawne lub ocierające się o groteskę, czasem przybierające formę głębokiej wypowiedzi muzycznej, zawsze jednak tworzone z ogromną wrażliwością i w stałej interakcji z młodym odbiorcą.

Cykl Słuchaj! cieszył się ogromną popularnością naszych widzów, którzy całymi rodzinami odwiedzali nas w niedzielne popołudnia. Żywiołowy odbiór i reakcje publiczności możecie usłyszeć na prezentowanych online nagraniach – mamy nadzieję, że dzięki nim poczujecie się jak w teatrze.

Nagrania słuchowisk będziemy publikować co drugi tydzień, zawsze w niedzielę o godz. 15.00 na stronie internetowej.

Wraz ze słuchowiskami udostępniać będziemy kolejne rozdziały z książki „Jasiek i…” wydanej na nasze zamówienie przez wydawnictwo Tashka (Poznań 2015). W wersji drukowanej sztukom towarzyszą oryginalne ilustracje, stworzone przez pięciu artystów, których wyobraźnia tworzy dla przygód Jaśka niesamowite tło. Książkę możecie po prostu czytać na dobranoc, ale także – do czego gorąco zachecamy – wykorzystać ją podczas zabawy w teatr. Jeżeli tak się stanie, przyślijcie nam koniecznie zdjęcia lub nagrania z Waszych domowych przedstawień!

Jasiek... i strachy 7.06

Jasiek powinien już dawno spać. Tymczasem za szafą, na szafie, pod stołem, za drzwiami, za oknem… strachy! Jasiek się boi, ale nie wie, czy powinien. Strach to nic złego – podpowiada mu Wewnętrzny Zając. Trzeba być odważnym! - mówi Wewnętrzny Rycerz. Który z nich ma rację? I co ma zrobić mały chłopiec nocą w ciemnym pokoju? Zawołać mamę? Zapalić światło? Liczyć do jedenastu tysięcy? A może są inne sposoby?

Jasiek i strachy Rowickiego to mądra opowieść o dziecięcych lękach, która uczy akceptacji siebie. Słuchowisko w reż. Agnieszki Mielczarek to wspaniała dobranocka dla dzieci uczących się oswajać strach i świetny punkt wyjścia do rodzinnych rozmów.

Terminy Słuchaj online, czyli cykl teatralnych słuchowisk dla dzieci

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocławski Teatr Lalek

Pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław

Komentarze