JAPETY - Kto to widział?

JAPETY - Kto to widział?

Lalkowy spektakl dla dorosłych?

Tak! Już w najbliższy weekend Japety przejmą teatr!

Głośne, bezczelne i bezwstydne, do bólu szczere i prawdziwe.
Nie są już tylko słodkimi, pluszowymi lalkami. Dzięki komedii improwizowanej dostały szansę, by wreszcie zabrać głos, skomentować i uwypuklić absurdy codziennego życia. 

Bohaterami spektaklu są lalki typu muppet – tytułowe japety – stworzone do przedstawienia, które nigdy nie powstało, i porzucone w magazynie. Po latach spędzonych w ciemności na marzeniach o scenie postanawiają działać. Wspólnymi siłami otwierają drzwi i wydostają się na wolność. Zderzenie z rzeczywistością jest jednak bolesne. Japety nie potrafią funkcjonować we współczesnym świecie, którego nie znają i nie rozumieją. Nawet najprostsze rzeczy sprawiają im trudność. Ratunkiem dla bohaterów i jednocześnie szansą na powrót na scenę okazuje się… improwizacja. Pewnego razu podczas spaceru po mieście japety trafiają na spektakl improwizowany. Zafascynowane odkrywają, że ta samowystarczalna forma – bez reżysera, scenografa i dramaturga – będzie dla nich idealna.

JAPETY – KTO TO WIDZIAŁ?

grane są raz w miesiącu od piątku do niedzieli. Każdy odcinek powstaje na żywo, bez scenariusza, z udziałem publiczności.

JAPETY – KTO TO WIDZIAŁ? to efekt koprodukcji Wrocławskiego Teatru Lalek i Teatru Improwizacji w Lalkach JAPETY, którego liderem jest Mateusz Skulimowski, autor koncepcji, twórca scenografii i lalek do całego cyklu. W każdym spektaklu bierze udział dwóch aktorów WTL-u oraz trzech improwizatorów (Natalia Cyran, Artur Jóskowiak, Tomasz Marcinko, Mateusz Płocha, Mateusz Skulimowski, Piotr Zdebski). Cykl wystartuje w październiku po intensywnych warsztatach impro, prowadzonych dla aktorów WTL-u przez wrocławskich trenerów improwizacji.

Terminy JAPETY - Kto to widział?

Wideo / zdjęcia

Szczegóły JAPETY - Kto to widział?

Premiera 2019-10-04
Reżyseria Mateusz Skulimowski
Scenariusz Mateusz Skulimowski
Obsada
  • Natalia Cyran
  • Artur Jóskowiak
  • Tomasz Marcinko
Projekt Mateusz Skulimowski
Gatunek teatr lalek
Długość 50 min

Lokalizacja

Wrocławski Teatr Lalek - Scena na Piętrze

Pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław

Komentarze