JAPETY - Kto to widział?

JAPETY - Kto to widział? - przedstawienie odwołane

Głośne, bezczelne i bezwstydne, do bólu szczere i prawdziwe. Nie są już tylko słodkimi, pluszowymi lalkami. Dzięki komedii improwizowanej dostały szansę, by wreszcie zabrać głos, skomentować i uwypuklić absurdy codziennego życia. Ich stosunek do rzeczywistości jest bezkompromisowy. Ich sposób na przetrwanie w ludzkim świecie to dystans. Ale to od Was zależy, co wydarzy się na scenie!  JAPETY- kto to widział? to spektakl improwizowany z udziałem publiczności.

W każdym spektaklu bierze udział dwóch aktorów WTL-u oraz trzech improwizatorów, muzyk grający na żywo oraz kilkanaście lalek typu muppet – tytułowych Japetów. Przedstawienie ma charakter improwizowanego show – aktorzy na poczekaniu tworzą sceny w oparciu o sugestie publiczności. Widzowie są proszeni przez japety o podanie skojarzeń z tematem danego odcinka. Wybrane słowa rzucane przez publiczność stają się inspiracją do lalkowych monologów, te z kolei uruchamiają szereg niepowiązanych ze sobą, improwizowanych, komediowych skeczy.

UWAGA: W spektaklu mogą się w nim pojawić kontrowersyjne tematy i wulgaryzmy.

JAPETY – KTO TO WIDZIAŁ?

to efekt koprodukcji Wrocławskiego Teatru Lalek i Teatru Improwizacji w Lalkach JAPETY, którego liderem jest Mateusz Skulimowski, autor koncepcji, twórca scenografii i lalek do całego cyklu. Projekt wystartował w październiku 2019 r. po intensywnych warsztatach, prowadzonych dla aktorów WTL-u przez Mateusza Skulimowskiego.

Wideo / zdjęcia

Szczegóły JAPETY - Kto to widział? - przedstawienie odwołane

Premiera 2019-10-04
Reżyseria Mateusz Skulimowski
Scenariusz Mateusz Skulimowski
Obsada
  • Natalia Cyran
  • Artur Jóskowiak
  • Tomasz Marcinko
Projekt Mateusz Skulimowski
Gatunek teatr lalek
Długość 50 min

Lokalizacja

Wrocławski Teatr Lalek - Scena na Piętrze

Pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław

Komentarze