„Nikt (nie) spotyka Nikogo” – premiera w Instytucie Grotowskiego

„Nikt (nie) spotyka Nikogo” – w Instytucie Grotowskiego

„Nikt nie spotyka nikogo”  – dramat Petera Asmussena, zaliczanego do grona autorów odpowiedzialnych za odrodzenie się duńskiej dramaturgii i współpracownika Larsa von Triera, jest tylko punktem wyjścia i inspiracją do stworzenia spektaklu będącego studium trudnego związku Kobiety i Mężczyzny. Premiera 8 lutego 2019 w Instytucie Grotowskiego. 

W spektaklu padają metaforyczne, ograniczone do minimum kwestie z dramatu Asmussena w językach polskim i angielskim. „Emocje, namiętności, uczucia grają u niego z pełną siłą. Wszystko na wierzchu, choć ukryte pod płaszczem stosownych zdań i gestów. Przejrzystość poszczególnych sekwencji robi wrażenie – to teatr, który niczego nie udaje” (z Posłowia „Nikt nie spotyka nikogo” – Justyna Schabowska).

Przedstawienie na podstawie scenariusza i w wykonaniu Aleksandry Kugacz-Semerci i Mertcana Semerci realizowane jest przy współpracy inscenizacyjnej Jarosława Freta, reżysera, aktora, lidera Teatru ZAR, oraz Joanny Jaworskiej-Maciaszek, tancerki, współpracującej z Pracownią Fizyczną Jacka Owczarka w Łodzi, która pracowała nad ruchem scenicznym, wzbogacającym i wypełniającym cały spektakl.

Pierwszy pokaz pracy nad spektaklem według autorskiej koncepcji i w reżyserii Kamili Klamut odbył się w październiku 2018 roku.

Bilety w cenie 20 zł.

Szczegóły „Nikt (nie) spotyka Nikogo” – w Instytucie Grotowskiego

Reżyseria Jarosław Fret, Joanna Jaworska-Maciaszek
Scenariusz Aleksandra Kugacz-Semerci i Mertcan Semerci
Obsada
  • Aleksandra Kugacz-Semerci i Mertcan Semerci
Długość 60 min

Lokalizacja

Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Rynek 27, 50–101 Wrocław

Komentarze