fot. Marta Ankiersztejn dla Festiwalu Nowe Epifanie

Return to the Voice - wydarzenie towarzyszące podczas Brave Festival

RETURN TO THE VOICE W każdym akordzie i w każdym dźwięku, niezależnie od ich natury, ukryte jest przesłanie. W tym projekcie zwracamy się ku wibracji dźwięków, ich autentyczności, badając brzmienia przypominające ocean, wiatr, ziemię.

ŹRÓDŁO

W każdym akordzie i w każdym dźwięku, niezależnie od ich natury, ukryte jest przesłanie. W tym projekcie zwracamy się ku wibracji dźwięków, ich autentyczności, badając brzmienia przypominające ocean, wiatr, ziemię. Pełen zakres możliwych częstotliwości i informacji zakodowanych w muzyce nie jest rejestrowany przez człowieka. Mimo to, możemy je poczuć, gdyż pomijają one barierę naszego intelektu i wkraczają wprost do naszych zmysłów.

TRANSFORMACJA

Każda tradycyjna pieśń ma swoje własne DNA, które odzwierciedla wibracje obecne w naturze. Pieśni mogą „przetłumaczyć” krajobraz na historie, melodie i harmonię. Muzyka może otworzyć nam drzwi do ukrytego świata. Muzyka jest przed słowem mówionym. To co nazywamy muzyką, w rzeczywistości jest niezwykle wyrafinowanym sposobem komunikacji na kilku poziomach jednocześnie. Jest to zaawansowany sposób przekazywania wewnętrznego świata natury.

SPEKTAKL

Spektakl może być pojmowany jako brama do wyobraźni widza. Poprzez liczne melodie możemy opowiedzieć kilka historii jednocześnie. Mamy do czynienia z paradoksem – cofamy się w czasie do wielu różnych miejsc, do różnych ludzi, wspólnie biorąc udział w tej niezwykłej podróży. Być może przeniesiemy się do Jądra ciemności lub zobaczycie Ziemię jałową. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

  • Reżyseria: Grzegorz Bral
  • Muzyk/Kompozytor: Maciej Rychły, Jean Claude Acquaviva
  • Obsada: Agnieszka Przekupień, Rhianna Compton, Monika Dryl, Julianna Habel - Bloodgood, Natalia Voskoboynikov, Olga Kunicka, Rafał Habel - Bloodgood, Łukasz Wójcik, Sebastian Mach, Volodymyr Andrushchak, Maciej Rychły

Lokalizacja

Kościół polskokatolicki pw. św. Marii Magdaleny

Szewska 10, 50-122 Wrocław

Komentarze