Cyrk bez przemocy - Klinika Lalek

„Cyrk bez przemocy” – spektakl plenerowy Kliniki Lalek

„Cyrk bez przemocy” to inaczej cyrk bez udziału zwierząt, cyrk nadmarionet animowanych przez człowieka – ekologiczne, lalkowe widowisko z pełnym poszanowaniem środowiska. To spektakl, w którym w zaskakujący sposób łączą się i przenikają elementy sztuki cyrkowej oraz teatralnej. Nawiązując do bogatej tradycji widowiska cyrkowego, twórcy wprowadzają do niego nową jakość – dzięki ciekawym techniką sztuki lalkarskiej eksponują piękno teatru lalek, a poprzez wyeliminowanie cierpienia zwierząt manifestują poszanowanie dla wszystkich istot żywych.

W rolach zwyczajowo zarezerwowanych dla bohaterów zwierzęcych występują ogromne lalki – marionety, natomiast w rolach artystów cyrkowych – treserów, siłaczy, akrobatów, clownów – aktorzy w planie żywym. Bez wątpienia pierwszoplanowymi bohaterami widowiska są gigantyczne stwory – Słoń, Żyrafa i Lew – lalki wykonane w skali 1:1. Pocieszny Słoń – wirtuoz gry na trombonie przekonuje, że potrafi latać i stać na trąbie. Przystojna Żyrafa odsłania swoją prawdziwą twarz – wrażliwej artystki, miłośniczki natury, beznadziejnie zakochanej w swoim treserze. Potężny Lew, pokazuje jaki może być groźny – nie tylko umie gniewnie ryczeć, ale próbuje też pożreć swojego cyrkowego opiekuna. Zwierzęta tworzą wyjątkowe śpiewające trio – Żyrafa o miłości, Lew o odwadze, a Słoń o szczęściu. Cyrk Nadmarionet, Cyrk bez Przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na Świecie!

Spektakl adresowany jest do widzów w każdym wieku. Jest to widowisko rodzinne, które z pewnością zachwyci dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Przedstawienie rozwija wyobraźnię każdego widza, ciekawie operuje dźwiękiem, światłem i ruchem –  działa na zmysły ze zwielokrotnioną siłą.

Spektakl plenerowy „Cyrk bez przemocy” zostanie zaprezentowany przez Centrum Kultury Agora na boisku między ul. Jugosłowiańską i Chorwacką w ramach cyklu jubileuszowego Klinika Lalek ma 30 lat.

  • Koncepcja, scenariusz, reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
  • Twórcy lalek: Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk
  • Muzyka: Antoni Gralak

Lokalizacja

Centrum Kultury Agora

Serbska 5a, 51-111 Wrocław

Komentarze