Jarmark Żydowski we Wrocławiu/The Jewish Market in Wrocław

Jarmark Żydowski we Wrocławiu

W ofercie restauratorów m.in: wspaniałe bajgle z łososiem, kanapeczki z humusem i kawiorem żydowskim, falafele, które będzie serwować Restauracja Sarah, humus z chałką i macą, koszerne ciasto daktylowe oraz pomarańczowe przygotuje CIŻ CAFE - Jewish Information Center.

Z kolei na bogato zastawionym stole przez Klubokawiarnia Mleczarnia można będzie znaleźć klasyczne szarlotki, orzechowce, serniki i ciasta drożdżowe. Nie zabraknie specjalnych wypieków w odsłonach bezglutenowych,wegańskich czy bez laktozowych. Wszystkie zostaną upieczone wczesnym rankiem, aby cieszyły podniebienie najświeższym i najpyszniejszym smakiem.

Każdy znajdzie coś dla siebie, również Ci którzy znają już kultowe krówki ciągutki. W ofercie dostępne będą także napitki: wegański koktajl KOKOSOWO-ANANASOWY RUNO to owoc współpracy z Mleczni Bracia, orzeźwiająca domowa lemoniada oraz autorskie PIWO MLE- wytwarzane metodą rzemieślniczą na otwartych kadziach z użyciem słodu klepiskowego i całych szyszkach chmielu. Zrodzone z wielkiej pasji i zamiłowania do naturalnych i prostych metod produkcji.

Tradycyjne koszerne potrawy żydowskie będzie także serwować Gmina Żydowska we Wrocławiu - Jewish Community of Wroclaw sałatka żydowska, sałatka śledziowa, czulent, krokiety ze szpinakiem, sernik, muffinki, chałki ucieszą niejedno podniebienie. Nie martwcie się, będą też atrakcje dla małych i dużych dzieci: wata cukrowa i popcorn.

Lokalizacja

Dziedziniec Synagogi pod Białym Bocianem

Pawła Włodkowica 7, 50-072 Wrocław

Komentarze