Warsztaty z panGeneratorem w CeTA

Warsztaty z panGeneratorem w CeTA

Twórcy Mikifonu dla Disneya, Dodecaudionu i wielu znakomitych interaktywnych instalacji m.in. dla instytucji kultury, czyli grupa panGenerator, poprowadzą w dniach 5-8 czerwca  warsztaty w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Zajęcia to część MEDIA LAB powered by SLAP - interdyscyplinarnego wydarzenia dedykowanego entuzjastom nowych mediów i ambitnych gatunków muzyki elektronicznej. Warsztaty są bezpłatne!

Na warsztaty zgłaszać się można poprzez formularz. Liczba miejsc jest ograniczona. Aplikacje przyjmowane są do 30 maja 2017 r.

panGenerator to interdyscyplinarna grupa artystyczna, działająca od 2010 r. i specjalizująca się w nowych mediach. Poprzez swoje projekty, łączące technologie audiowizualne, sztukę i design, odkrywają nowe środki wyrazu i interakcji. Realizują prace dla galerii, muzeów i festiwali. Są laureatami m.in. Złotego Lwa na prestiżowym, międzynarodowym festiwalu reklamowym w Cannes za projekt „Miara pokoju. Quantum of Peace”, zrealizowany dla Muzeum Powstania Warszawskiego. panGenerator jest także twórcą m.in. Mikifonu – interaktywnej, audiowizualnej instalacji inspirowanej postacią Myszki Miki, przygotowanej dla Disneya czy Dodecaudionu – przestrzennego kontrolera muzycznego.

Z wiedzy i doświadczenia specjalistów z panGeneratora będzie można skorzystać w dniach 5-8 czerwca 2017 r. podczas warsztatów „Audiowizualne interfejsy”, które członkowie grupy poprowadzą w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. W ramach zajęć uczestnicy będą mogli wzbogacić swój warsztat audiowizualny o nowe technologie, pozwalające na stworzenie własnych, unikalnych narzędzi ekspresji artystycznej, w postaci samodzielnie skonstruowanych kontrolerów i instrumentów. Prowadzący pokażą jak, dzięki układom opartym o płytkę Arduino i szereg sensorów oraz własnoręcznie napisany kod, można sterować dźwiękiem i obrazem na potrzeby autorskich live actów, koncertów, performance’ów. Podczas trzech pierwszych dni warsztatów uczestnicy zapoznają się z podstawami tworzenia układów wykorzystujących sensory oraz pisania kodu w oparciu o Arduino i Processing, a także łączenia tych narzędzi z programami do syntezy dźwięku - takimi jak pure data, max/msp czy Ableton. Ostatni, czwarty dzień zajęć, zwieńczony zostanie otwartymi dla publiczności audiowizualnymi performance’ami uczestników z wykorzystaniem kontrolerów, które powstały podczas warsztatów.

Propozycja skierowana jest do producentów muzyki elektronicznej, artystów multimedialnych, VJ’ów, osób, które posiadają już pewien warsztat produkcji muzyki elektronicznej i/lub live actów VJ’skich. W kwestii umiejętności związanych z tworzeniem układów elektronicznych i programowaniem, zapraszamy zarówno osoby bez doświadczenia, jak i te średniozaawansowane.

Warsztaty odbędą się w ramach MEDIA LAB powered by SLAP – muzycznej i wizualnej uczty, prezentującej artystów wykorzystujących technologię jako narzędzie artystycznej ekspresji.  Czwarta edycja projektu, realizowana wraz z kolektywem SLAP, adresowana jest do osób poszukujących wrażeń wykraczających poza tradycyjne schematy imprezy klubowej. Występy producentów oraz VJ'ów, którzy synchronizują wizualną stronę z dźwiękami, pozwolą szerzej spojrzeć na awangardową muzykę elektroniczną. 3 czerwca 2017 r. (godz. 20.00) w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu wystąpią Paul Jebanasam & Tarik Barri (Subtext), Roly Porter & MFO (Tri Angle Records), Blazej Malinowski & Martinovna oraz AGIM & Derubare. 

Lokalizacja

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)

 

Komentarze