Wystawa plakatów - placki na papierze

Wystawa plakatów – placki na papierze

Płytę gramofonową na plakacie można przedstawić różnie, w zależności od pomysłowości autora. Płyta jako koło od roweru lub koło samochodowe, płyta jako słoneczko lub jako księżyc, jako oko, usta lub głowa. Kubek po herbacie, zegarek, średnica grubej kiełbasy, jajecznica, bombki na choince, wieczko od słoika itd.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 30 plakatów sześciu artystów młodszego pokolenia, którzy w swoich pracach, z różnych powodów, sięgnęli po motyw płyty winylowej. Będą to zarówno plakaty do giełd płytowych, koncertów, wydarzeń kulturalnych, na zamówienie, jak i te stworzone dla frajdy i z miłości do winyla.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie Podręczna Giełda Fonograficzna – specjalna edycja giełdy, która na co dzień odbywa się w Firleju. Ograniczeniem będzie jednak to, że wystawcy będą mogli mieć ze sobą tylko tyle płyt, ile będą w stanie unieść na rękach, by przy okazji móc zobaczyć wystawę.

Wstęp wolny.

Autorzy plakatów:

Kaja Depta-Kleśta

Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie obecnie asystuje w Pracowni Typografii, którą prowadzi dr Michał Kacperczyk. Jej plakaty były pokazywane na wystawach w kraju i za granicą, m.in.: w Japonii, we Włoszech, Rosji, Serbii, Bułgarii, Grecji, Belgi, Turcji. Zdobyła dwa równorzędne I miejsca na 8 International Student Poster Competition w Skopje.

Joanna Gniady

Leworęczna ilustratorka z Wrocławia. Tworzy dla międzynarodowych magazynów, wydawnictw i instytucji kulturalnych. Współpracowała m.in. z The Guardian, ELLE Italia, Wysokimi Obcasami oraz grupą Czesław Śpiewa. Jej prace goszczą na wielu festiwalach związanych z dizajnem, m.in. Graphic Design Festival Scotland, Design Week Portland, Lodz Design Festival czy Kids Love Design. Iwona Jarosz / Yes in Progress – z wykształcenia kulturoznawczyni, z doświadczenia projektantka graficzna. Projektuje plakaty, foldery, logotypy.

Kamil Lach (Zgonowicz)

Student grafiki na wrocławskiej ASP. Współtworzy studio projektowe Odra, gdzie zajmuje się projektowaniem graficznym i działaniami kreatywnymi. Najlepiej czuje się, tworząc ilustracje i plakaty.

Jacek Rudzki (Znajomy Grafik)

Freelanceowy grafik i ilustrator z Krakowa, który z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na WA UMCS w Lublinie oraz magisterskie na Uniwersytecie Kingston w Londynie. Specjalizuje się w projektach z zakresu druku, Prywatnie miłośnik muzyki i designu.

Jakub Zasada

Projektuje plakaty do wydarzeń kulturalnych, filmów niezależnych, koncertów, ze zwierzętami i inne. Prowadzi Dolnośląską Giełdę Fonograficzną w Klubie Firlej. Prywatnie entuzjasta płyt gramofonowych. Wszystko robi we Wrocławiu.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu

Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław

Komentarze