Wystawa: Bądź Eko z MPWiK S.A

Wystawa: Bądź Eko z MPWiK

Wrocławskie MPWiK  rozpoczęło już obchody Światowego Dnia Wody, otwierając w swoim centrum edukacji ekologicznej Hydropolis multimedialną wystawę dla rodzin. Wystawa pod nazwą „Bądź Eko z MPWiK”, w połączeniu z ofertą edukacyjną Hydropolis, idealnie wpisuje się w tegoroczną myśl Światowego Dnia Wody, która nawiązuje nie tylko do wody, ale również do ścieków. 

Ścieki

To zanieczyszczona woda płynąca w sieci kanalizacyjnej, a także woda z opadów atmosferycznych. O ile w tym ostatnim przypadku ścieki powinno się wykorzystywać do podlewania ogródków czy upraw, o tyle ściekami z kanalizacji sanitarnej zajmują się firmy wodociągowe takie jak wrocławskie MPWiK. Firmy te wkładają wiele pracy w to, by ścieki były jak najlepiej oczyszczone zanim trafią z powrotem do środowiska. Multimedialna wystawa, przygotowana przez wrocławskie wodociągi, opowiada o nowoczesnym sprzęcie do utrzymywania sieci kanalizacyjnej we Wrocławiu, a także pokazuje, w jaki sposób spółka dba o środowisko poprzez skuteczne oczyszczanie ścieków. Multimedialną wystawę dedykowaną całym rodzinom można oglądać do 30 marca 2017 r., w strefie wystaw czasowych w centrum wiedzy o wodzie Hydropolis w ramach biletu wstępu.

Światowy Dzień Wody

Wystawa „Bądź Eko z MPWiK” to niejedyny wkład spółki w obchody Światowego Dnia Wody. W kolejnych dniach MPWiK S.A będzie prowadzić działania edukacyjne m.in. w czasie Dni Otwartych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, a także w Kinie Nowe Horyzonty, gdzie dla dzieci z wrocławskich szkół podstawowych przygotowano prelekcje edukacyjne dotyczące ekologicznego podejścia do wody i ścieków.

Światowy Dzień Wody będzie obchodzony także w samym Hydropolis. Wszyscy, którzy 22 marca odwiedzą Centrum Wiedzy o Wodzie, mogą liczyć na dodatkowe atrakcje, w tym m.in. efektowne pokazy eksperymentów i prezentację poświęconą sposobom na oszczędzanie wody w codziennym życiu.

Lokalizacja

Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Na Grobli 19-21,  Wrocław

Komentarze