Otwarcie ESK – „Muzeum marzeń”

„Muzeum marzeń”

Projekt łączący malarstwo, literaturę, muzykę i teatr. Osiem kameralnych spektakli w reżyserii Jacqueline Kornmüller będzie można oglądać ponownie w październiku w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Zaproszeni do udziału w projekcie pisarze i kompozytorzy stworzyli utwory literackie i muzyczne inspirowane wybranymi obrazami ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Na ich podstawie reżyserka Jacqueline Kornmüller wraz z zaproszonymi aktorami i tancerzami przygotowała 8 kameralnych przedstawień, które zaprezentowane zostaną przy poszczególnych dziełach sztuki. Widzowie wędrujący po muzeum z planem i krzesełkiem w ręku, obejrzą różne sceny, będące połączeniem malarstwa, literatury, muzyki i teatru. Aktorzy odgrywać je będą jednocześnie, każdą kilka razy pod rząd, aby widz miał możliwość obejrzenia wszystkich inscenizacji podczas jednego wieczoru. W projekcie udział biorą m.in. pisarze Jacek Dehnel i Joanna Bator oraz aktorzy Joanna Szczepkowska i Bartosz Porczyk.

Projekt powstał w ramach programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, którego kuratorem jest Michał Bieniek.

Ceny biletów:
normalny – 30 zł
ulgowy – 20 zł (uczniowie, studenci, renciści)

Bilety do nabycia w kasie muzeum

  • wtorek–piątek: 10.00–15.30
  • sobota, niedziela: 10.00–16.30
  • oraz na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu

Rezerwacje: tel.: 71 372 51 50/51/ 53, w. 333, kasabiletowa@mnwr.art.pl.

Lokalizacja

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Pl. Powstańców Warszawy 5, 50-153 Wrocław

Komentarze