Centrum Historii Zajezdnia ponownie otwarta

Centrum Historii Zajezdnia

Od 20.03 do minimum 9.04 Centrum Historii Zajezdnia będzie zamknięte dla zwiedzających. Pozostajemy jednak przy bardzo aktywnej i ciekawej ofercie online. 

Centrum Historii Zajezdnia, tak jak inne instytucje kultury, co najmniej do 9 kwietnia br. pozostanie zamknięte z uwagi na zaostrzone restrykcje pandemiczne. Zajezdnia jest jednak przygotowana na takie ograniczenia a jej pracownicy zapewniają, że z oferty Zajezdni wciąż można korzystać – tyle że wirtualnie. Wystarczy wejść na www.zajezdnia.org lub profil Zajezdni na Facebooku.

Rozrywka, nauka, zabawa a nawet spacery – wirtualna oferta Zajezdni jest faktycznie szeroka. Niezależnie od wieku i zainteresowań każdy powinien znaleźć w niej coś dla siebie. Wystawy, filmy, konkursy, quizy, animacje, artykuły czy wykłady to tylko niektóre z pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu.

W wirtualnej, dostępnej dla każdego bez ograniczeń ofercie Centrum Historii Zajezdnia sporo materiałów dedykowanych jest miłośnikom historii: od felietonów z serii #WrocławskieHistorie, przez podcasty „Historia do usłyszenia. Wrocław OdNowa–1945” czy wreszcie wykłady online „Uczymy się solidarności” o najważniejszych wydarzeniach z okresu PRL-u. Fani interesującej rozrywki z pewnością powinni spróbować wirtualnych spacerów po wystawie „Wrocław 1945–2016” a także obejrzeć kilka wystaw online – jak choćby „Rówieśnicy Niepodległej”, „Raj doczesny komunistów” czy „(Nie)zapomniany bohater Wrocławia trener Władysław Żmuda”.

Pracownicy Zajezdni pamiętają również o najmłodszych. To z myślą nich przygotowywane zostały min. łączące czytanie bajek w formie video z warsztatami plastycznymi „Bajkowe Poranki”, cykl animacji „Zajezdniaki, czyli co Twoje zabawki robią w ukryciu” oraz długa lista przepisów na zabawy i eksperymenty w cyklu #ZajezdniaOnline. Jeśli do tego dołożymy jeszcze quizy dla całej rodziny i konkursy (min. „Bibułą walczę” czy „Rówieśnicy Niepodległej”) hasło, którym promuje się Zajezdnia – czyli #znaminiemanudy – potwierdza się w 100%.

Oferta Centrum Historii Zajezdnia skierowana jest również do mieszkających we Wrocławiu obcokrajowców. To dla nich powstał cykl „Meeting with history”, czyli anglojęzyczny cykl wykładów o powojennej historii Wrocławia. Również dwie duże zajezdniowe atrakcje, czyli filmy „Uczymy się solidarności” i wirtualne spacery po wystawie „Wrocław 1945–2016” dostępne są z napisami w jęz. angielskim i ukraińskim.

Lokalizacja

Centrum Historii Zajezdnia

Grabiszyńska 184,  Wrocław

Komentarze