Wystawa „Przeciek” w Hydropolis

Wystawa „Przeciek” w Hydropolis

Od 6 czerwca  można zobaczyć wyjątkową wystawę przygotowaną dla gości Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie ponownie otwiera się w sobotę i powita zwiedzających wyjątkowym wydarzeniem.
 
Co zrobić, żeby woda „nie przeciekała nam przez palce”, jak w angażujący sposób mówić o poważnych ekologicznych tematach i połączyć je z  codziennymi działaniami.
 
Jak zmiana drobnych nawyków, może wpłynąć na losy planety? Odpowiedzi na te pytania, a także dużą porcję wiedzy o ochronie wody, będzie można znaleźć na wystawie „Przeciek”, przygotowanej przez kolektyw „Mamy Projekt” we współpracy z wrocławskim MPWiK oraz Hydropolis.

Wystawa „Przeciek”

W przystępny sposób przedstawia trudny temat malejących zasobów wody i zmian klimatycznych. Twórcy posługują się prostymi odniesieniami do codzienności. Dowiemy się m.in. ile wody potrzeba do wyprodukowania jednej pary popularnych jeansów, a specjalnie przygotowane grafiki i instalacje podpowiedzą, co wpływa na jakość i ilość wody – na przykład, jakie znaczenie mają dla niej lasy, a jakie detergenty używane podczas prania.
 
Wystawa nie daje gotowych rozwiązań. W ekspozycji autorzy zostawili sporo przestrzeni dla kreatywności zwiedzającego – na przemyślenia i propozycje ratowania stanu wód. Każdy będzie mógł pokazać, jakie ekologiczne rozwiązania stosuje na co dzień.
 
Powstało w ten sposób interaktywne miejsce, w którym można wypracować nowe sposoby codziennych ekologicznych działań.  Autorzy wystawy podpowiadają, jak postępować, by najlepiej wykorzystywać odnawialne zasoby wody.
 
Celem wystawy jest pokazanie jak realny wpływ na kształt całego świata mają pojedyncze działania
każdego z nas.
 
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, w centrum wiedzy o wodzie wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa. Więcej informacji na temat nowych zasad zwiedzania Hydropolis znajduje się na stronie.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie

Na Grobli 17, 50-421 Wrocław

Komentarze