Nabór do konkursu TIFF Open 2020

Nabór do konkursu TIFF Open 2020

Wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open 2020, który po raz kolejny odbywa się w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival 2020 // Procesy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia o 23.59.

TIFF Open to organizowany we Wrocławiu i będący częścią festiwalu otwarty konkurs dedykowany twórcom wykorzystującym medium fotografii. Skierowany do studentów i absolwentów szkół artystycznych, amatorów
i freelancerów, początkujących twórców, jak i doświadczonych, mających już dokonania na polskiej i zagranicznej scenie, fotografów. 

Spośród nadesłanych propozycji wybrane zostaną co najmniej trzy najlepsze cykle, a ich autorzy zaproszeni zostaną do współtworzenia własnych wystaw w ramach 10. jubileuszowej edycji TIFF Festival 2020, której tydzień otwarcia odbędzie się w dniach 2-6.09.2020 we Wrocławiu.

Wszystkie wystawy tegorocznej edycji będą czynne dłużej i pozostaną otwarte przez minimum dwa tygodnie, w zależności od ekspozycji. W tym celu stworzona zostanie specjalna sekcja TIFF Open, w przestrzeniach podwórka Ruska 46A, gdzie będzie odbędzie się Festiwal. Laureaci konkursu będą również uczestniczyć w spotkaniach autorskich i oprowadzaniach.

W przygotowaniach do prezentacji podczas festiwalu (jak i również w czasie jego trwania) zwycięzcom konkursu zostanie udzielone pełne, profesjonalne wsparcie w realizacji ich autorskich projektów – merytoryczne, promocyjne oraz produkcyjne. Ponadto Jury wyłoni 12 wyróżnionych autorów, których prace zaprezentowane zostaną podczas specjalnego slideshow’u w trakcie trwania festiwalu.

W 2020 roku w jury konkursu zasiadają: Maciej Bujko i Paulina Anna Galanciak (liderzy i współtwórcy TIFF Festival), Casper Grey (niezależny kurator), Agata Połeć (producentka i kuratorka) i Kama Wróbel (Dyrektor artystyczna OP ENHEIM).

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie TIFF Festival.


Zgłoszenia przyjmujemy do 20 kwietnia 2020 roku, do godziny 23:59 poprzez stronę: http://tiff.wroc.pl/pl/tiff-open/tiffopen-formularz/

Wyniki zostaną ogłoszone do 17 maja 2020 na stronie www.tiff.wroc.pl oraz na profilu TIFF Festival na Facebooku: www.facebook.com/festivaltiff

TIFF Festival 2020 // Procesy

Będące tegorocznym hasłem przewodnim „procesy” rozumiemy nie tylko jako ciągłą ewolucję festiwalu i trwający od 10 lat jego rozwój, ale również jako proces przeobrażania się jego twórców: zmiany w stylach pracy, jakie przez lata podejmowali, analizowanych tematach przewodnich, myśleniu o idei i formule przedsięwzięcia, jakim jest TIFF Festival.

Jeszcze szerzej myślimy o procesach w rozwoju samej fotografii, zmianach w sposobie myślenia o tym medium i jego miejscu w świecie sztuki współczesnej. „Procesy” rozumiemy również w odniesieniu do tożsamości jednostki nieustannie przeobrażającej się w otaczającej ją rzeczywistości – jako zmiany prowadzące do redefiniowania siebie, zachodzące w świecie i w społeczeństwie, oraz ich wpływ na każdego z nas. Wydarzenia świadczące o tym, że potrzebujemy nieustającej definicji słowa „stabilność”.

Lokalizacja

TIFF Center

Ruska 46a/9, 50-079 Wrocław

Komentarze