XVI edycja wystaw i aukcji „Bliźniemu swemu"

XVI edycja wystaw i aukcji „Bliźniemu swemu”

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej – w Starym Ratuszu gościć będzie wystawę „Bliźniemu swemu” – wyjątkową ekspozycję prac malarstwa, grafiki, fotografii oraz rzeźby wybitnych polskich artystów współczesnych, przekazanych przez nich jako dar serca dla najuboższych. 

Wybitni artyści

Prezentowane prace m.in.: Jana Berdyszaka, Jana Cybisa, Bronisława Chromego, Gustawa Zemły, Rafała Ołbińskiego, Józefa Hałasa mogą zachwycić zarówno miłośników sztuki, kolekcjonerów, jak i osoby, które obcują ze sztuką sporadycznie.

Każdy z pewnością odnajdzie na wystawie obiekty, które spodobają się, wzruszą lub które zapragnie mieć w swoim domu. Wystawa cieszyć będzie wrocławian do 10 lutego.

Wernisaż 8 stycznia o godz. 12.00 uświetni krótki występ Zbigniewa i Magdaleny Czwojdów.

Wszystkie prace i aukcja

Z powodu trudności logistycznych na wrocławskiej wystawie można obejrzeć jedynie część przekazanych dzieł, ale dostępny będzie katalog zawierający wszystkie (wersja internetowa jest dostępna na stronie. Inne części były lub będą prezentowane w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie i Biurze Wystaw Artystycznych w Katowicach.

Wystawa wszystkich prac będzie miała miejsce w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, a zakończy się tam licytacją – 24 lutego 2020 r. (poniedziałek) o godzinie 19.00. Dochód z niej będzie przeznaczony jak zawsze na chleb i dach nad głową i inne potrzeby podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w całej Polsce.

 

Lokalizacja

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu

Sukiennice 14/15, 50-107 Wrocław

Komentarze