Plakat promocyjny

Wernisaż wystawa Betonowe Potwory

Matchday Magazine oraz Politechnika Wrocławska zapraszają na wernisaż wystawy: „Betonowe potwory”. Początek wydarzenia w piątek, 23 sierpnia, o godz. 16:00 w budynku Bibliotechu Politechniki Wrocławskiej (bud. D-21). Za każdym człowiekiem stoi jego historia.

A ta dla naszego pokolenia była wyryta na betonowych płytach. To właśnie te szare, surowe otoczenie wychowywało ludzi w późnych latach 70., kontynuując swoje dzieło w latach 90. Jednym z jego elementów były stadiony, które skupiały co weekend tłumy ludzi gotowych zrobić wszystko dla swojego ukochanego klubu.

To właśnie tam, spora część tych osób otrzymała lekcję wychowania i rozwijała swój światopogląd. Jednak dzisiaj, otoczeni nowoczesnymi obiektami sportowymi oraz trzymani w strzeżonych osiedlach pod okiem kamer, zapominamy o naszej przeszłości. Stąd zrodził się pomysł na „Betonowe potwory", projekt składający się z 20 autorskich plakatów, przedstawiających historyczne stadiony, które wrosły w tkanki miejskie Europy Wschodniej, budując społeczności kibicowskie i nie tylko.

W skrócie, postaramy się określić produkt (osobowy jako jednostka, ale również grupowy jako społeczeństwo), który był wynikiem pracy lecorbusierskich maszyn.

Po wernisażu zapraszamy na krótki wykład naukowy na temat modernizmu oraz panel dyskusyjny „Przepraszam czy tu biją?” z udziałem dziennikarzy sportowych, artystów, muzyków oraz oczywiście naukowców, m.in. Pjus (2cztery7), Jakub Olkiewicz (weszlo.com), Michał Zachodny (PZPN) oraz Maciej Dusiciel (Modernizm w Świdnicy).

Lokalizacja

Politechnika Wrocławska

Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław

Komentarze