Wyścigi rowerowe dla dzieci podczas VII Pikniku na Welodromie

Wyścigi rowerowe dla dzieci podczas VII Pikniku na Welodromie

Podczas 7. Pikniku na Welodromie, organizowanego przez BWA Wrocław (Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH) oraz BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych, odbędą się wyścigi rowerowe dla najmłodszych.

Zawody dla dzieci dla grupy wiekowych: 3–6 lat odbędą się na małym torze na Welodromie – w tej grupie nastąpi jeszcze podział na wyścigi na rowerkach biegowych i zwykłych. Grupa wiekowa 7–10 lat będzie mogła spróbować swoich sił na dużym torze.

W każdej grupie przewidziana jest jazda indywidualna na czas. Każdy z małych zawodników będzie miał szansę przejechać dwa okrążenia: jedno rozgrzewkowe i jedno z pomiarem. Przed zawodami dla wszystkich dzieci przygotowane będzie krótkie wprowadzenie z opowieścią o welodromie i bezpieczeństwie jazdy, przygotowanym przez Jacka Popeckiego, prezesa Wrocławskiego Klubu Kolarskiego.

Każdy uczestnik otrzyma upominek, zaś trójka dzieci z każdej grupy wiekowej, której będą miały najlepszy czas nagrody.

Zapisy

Wstęp na zawody wolny – ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są do piątku, 14 czerwca, do 14:00, email d.drozdowska@bwa.wroc.pl – w treści maila proszę wpisać imię i nazwisko rodzica, który będzie obecny wraz z dzieckiem, imię i wiek dziecka. W zawodach obowiązuje jazda w kasku na sprawnym rowerze.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Welodrom – Wrocławski Tor Kolarski

Żmigrodzka 243, 51-129 Wrocław

Komentarze