Żyjnia i wystawa 5!

Żyjnia i wystawa 5!

Na początku maja galeria Dizajn BWA Wrocław otwiera Żyjnię – wyjątkową przestrzeń przygotowaną przez Buck.Studio. Dobrze znani polskim i zagranicznym wielbicielom dizajnu wrocławscy projektanci po raz pierwszy zaprezentują w formie wystawy swoje dotychczasowe projekty dla przestrzeni publicznych.

Inspiracją do stworzenia Żyjni była idea dostępnego dla wszystkich miejskiego sanatorium, inspirowanego nostalgiczną atmosferą dolnośląskich uzdrowisk i pałaców zdrojowych.

Projektanci Dominika Buck i Paweł Buck poszukali dodatkowego kontekstu dla funkcjonowania przestrzeni galerii, w której realizowany był do tej pory program wydarzeń towarzyszących do prezentowanych wystaw. Zaproponowali, by przestrzeń ta służyła również chwili wytchnienia w centrum miasta i wzorem pałaców zdrojowych oferowała unikalne doświadczenie odprężenia.

Premierowej odsłonie towarzyszy wystawa 5!, która będzie pierwszą przekrojową prezentacją twórczości Buck.Studio. Na ekspozycji znajdzie się sześć realizacji, a tytułowa piątka z wykrzyknikiem nawiązuje do manifestu stworzonego przez projektantów, wyrażającego wartości, które przenikają do ich pracy.  

Wystawa potrwa do końca wakacji, ale Żyjnia zostaje w galerii jako jej trwały element. W jej przestrzeni planowane są miejskie debaty i inspirujące serie spotkań omawiających temat wody w kontekście produkcji dóbr konsumenckich, projektowania i codziennego użycia.

autorzy: Dominika Buck i Paweł Buck / Buck.Studio
kuratorka: Katarzyna Roj.

O projektantach:

Buck.Studio to założone przez architektów Dominikę Buck i Pawła Buck, wielokrotnie nagradzane, multidyscyplinarne studio zajmujące się projektowaniem wnętrz, przedmiotów oraz identyfikacji wizualnej. Specjalizuje się w opracowywaniu konceptów i strategii dla przestrzeni publicznych. Realizuje projekty w Polsce i zagranicą. Autorzy projektów, min. Bistro Dinette, restauracji Opasły Tom, kina Nowe Horyzonty, nagrodzonej w Londynie i Nowym Jorku cukierni Nanan oraz restauracji Campo, która w 2018 roku otrzymała w Londynie nagrodę za najlepszy projekt wnętrz restauracji na świecie, a w 2019 prestiżową nagrodę German Design Award.

W 2018 r. zostali laureatami 30 Kreatywnych Wrocławia

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Galeria Dizajn BWA Wrocław

Świdnicka 2-4, 50-067 Wrocław

Komentarze