Zaproszenie na Wernisaż

Wernisaż XII edycji konkursu ArtStacja...

Dobiegła końca XII edycja projektu „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki”, którego organizatorem jest Fundacja ProCuro. W ramach ArtStacji, jak co roku, odbył się konkurs plastyczny dla niepełnosprawnych dzieci. Tematem tegorocznej edycji były „Legendy Dolnego Śląska”. Do konkursu nadesłano 123 prace, przygotowane przez dzieci z 21 ośrodków wychowawczych i placówek edukacyjnych.

W dniu 22 listopada 2018 r. Kapituła konkursu wybrała laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyznała dziesięć wyróżnień. Tradycyjnie już, 13 nagrodzonych prac znalazło się w kalendarzu na rok 2019 przygotowanym przez fundację ProCuro. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu, który odbędzie się 12 lutego 2019 r. w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu.

W baśniowym świecie zilustrowanym przez dzieci można zobaczyć znane legendy i podania związane z historią Wrocławia, jak na przykład opowieść o dzwonie grzesznika z kościoła Marii Magdaleny czy historię o kurku wrocławskim.

Były także opracowania legendy o zamku Chojnik, o dziku, który trafił do herbu Świdnicy czy też legendy o cudownym źródełku. Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy, spotkanie z młodymi twórcami oraz wręczenie nagród laureatom XII edycji konkursu plastycznego ArtStacja, które obędzie się 12 lutego 2019r . godz. 12.00 w Pawilonie Czterech Kopuł, Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1. Prace dzieci będzie można oglądać do 3.03.2019r. W trakcie wernisażu odbędzie się przestawienie pt. „Mostek czarownic” w którym wystąpią dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Tyńcu Małym. Wstęp jest bezpłatny.

Fundacja ProCuro

To organizacja pożytku publicznego powołana w czerwcu 2007 r. Celem  jej działalności jest aktywizacja społeczna oraz wzrost poziomu samodzielności niepełnosprawnych dzieci poprzez wspieranie ich zainteresowań zgodnych z posiadanymi przez nie emocjami i predyspozycjami. 

Lokalizacja

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze