Piękno duszy metalu – oprowadzanie po wystawie

Piękno duszy metalu – oprowadzanie po wystawie

Spotkanie z artystą kowalem Ryszardem Mazurem, którego prace prezentowane są na wystawie w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu

  • Zwiedzanie wystawy prac Ryszarda Mazura z oprowadzeniem po ekspozycji.
  • Spotkanie z artystą w pracowni własnej, twórcą, „który w swoje prace wkłada serce i duszę”. W ramach prezentacji poznamy tradycyjne techniki kowalskie oraz twórczy proces powstawania dzieła.

Ryszard Mazur

Artysta kowal, Mistrz Rzemiosł Artystycznych, wybitny i prestiżowy twórca w dziedzinie kowalstwa artystycznego w Polsce, jego kunszt jest doceniany w wielu krajach europejskich i u naszych zachodnich sąsiadów, jego liczne realizacje znajdziemy w przestrzeni Wrocławia. W ramach swojej pracy artystycznej tworzy przedmioty użytkowe, rzeźby, działa w obszarze konserwacji zabytków i kowalstwa architektonicznego.

Miejsce spotkania Muzeum Etnograficzne ul. Trugutta 111-113 

20 stycznia godz. 14.00.  Wspólny przejazd do pracowni własnej artysty na ul. Rolniczą na Strachocinie. Należy zabrać bilety komunikacji miejskiej

Wydarzenie objęte jest rezerwacja pod numerem telefonu +48 604 94 89 81 lub na adres  przewodnik@annatour.pl  (rezerwacja najpóźniej dzień przed spotkaniem w miarę wolnych miejsc). Koszt udziału 25 zł + bilet do muzeum 5 zł (30 zł) Państwa rezerwacja jest gwarantowana po dokonaniu przelewu na konto .

Lokalizacja

Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Romualda Traugutta 111/113, 50-420 Wrocław

Komentarze