TIFF Festival 2018. Międzynarodowy Festiwal Fotografii

TIFF Festival 2018. Międzynarodowy Festiwal Fotografii

Motto edycji: Współpraca

TIFF Festival co roku zmienia swoją formułę, co koresponduje z założeniem postrzegania fotografii jako medium istniejącego w różnych kontekstach. Tegorocznym hasłem jest “Współpraca”. Organizatorzy zaprosili szereg kuratorów zewnętrznych, ale również swoich partnerów z galerii, aby wspólnie odpowiedzieć na pytania: Jak zmieniają się formy współpracy na poziomie cyfrowych społeczności? Na czym polega współpraca artystów w zakresie tworzenia przez niego dzieła? Jak można współdziałać z różnymi instytucjami bądź różnymi mediami?

Program główny

Wszystkie wystawy, a jest ich aż 9 w tym roku, udostępniane są w dniu otwarcia festiwalu. Program Główny to 3 ekspozycje: Jak odmawiać w galerii SiC! BWA Wrocław, Praktyka okupacji dzieła w MWW oraz TIFF Plays Pokemon w IP Studio. Pierwsza z nich skupia się na sytuacji, gdy rezygnujemy ze współpracy. Ukazuje powody takich decyzji, a także konsekwencje, W Muzeum Współczesnym Wrocław możemy wejść w specjalnie przygotowaną przestrzeń, która jest kapsułą przyszłości. Odkryjemy, że kiedyś miało tam miejsce dochodzenie, które miało na celu ustalenie prawdziwego autorstwa prac znajdujących się w kolekcji muzeum. Innego spojrzenia na zagadnienie kolektywnego działania na rzecz wspólnego dzieła, doświadczymy na wystawie z Pokemonem w tytule. Tam kurator przygląda się sytuacji, w którym artyści czerpią garściami z publicznie dostępnych zasobów, często wikłając w swoją twórczość setki nieświadomych tego faktu osób.

TIFF Open

Warto też przyjrzeć się młodym laureatom konkursu TIFF Open. Z ponad 250 osób jury wybrało cztery artystki - Madjare Kristine, Karolina Wojtas, Katarzyna Wojtas i Patrycja Wojtas - których pracuje zobaczymy w następujących wrocławskich galeriach: Tętno, U Agatki, Entropia i Arttrakt

Program

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze