Wystawa-Zabawa w Hydropolis

Wystawa-Zabawa w Hydropolis

Ściana kreatywności, studnia bez dna, brzuch ośmiornicy i fluorescencyjne klocki – to tylko niektóre interaktywne instalacje nowej wystawy czasowej w Hydropolis. Ponadto, do końca sierpnia centrum oferuje rodzinne warsztaty edukacyjne.

Wystawa-Zabawa dostępna jest do 4 października, a wstęp na nią zawiera się w cenie biletu do Hydropolis. Niektóre z eksponatów najmłodsi goście mogą stworzyć sami. 

Magiczny pokój ze statkami na niebie

Na potrzeby nowej przestrzeni, w strefie wystaw czasowych Hydropolis stworzono także wyjątkowy pokój. Co można w nim znaleźć? M.in. fluorescencyjne klocki, z których mogą powstawać neonowe budowle i ultrafioletowe flamastry, służące do kolorowania stworzonych przez siebie papierowych kompozycji. Ponadto, nad głowami dzieci znajdują się papierowe żaglówki, sprawiające wrażenie statków dryfujących po nocnym niebie.

Ściana kreatywności

Zwiedzający sami stają się artystami i aktywnymi twórcami ekspozycji. Obiekty można bowiem w nieskończoność tworzyć od nowa. Takim przykładem jest ściana kreatywności, na której za pomocą gumek recepturek i małych gwoździków mogą powstawać prawdziwe dzieła sztuki. Jakie? Ponadto, w ramach wystawy zwiedzający poczują się jak w… brzuchu ośmiornicy.

Oferta Hydropolis stwarza okazję do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Jednocześnie, daje przywilej dorosłym poczuć się ponownie jak dziecko.

Dla tych, którym jeszcze mało atrakcji, w strefie wystaw czasowych czekają także liczne iluzje wzrokowe wykorzystujące światło i lustra.

Wakacyjne warsztaty rodzinne

Do końca sierpnia centrum oferuje także interaktywne warsztaty rodzinne, których tematem przewodnim są różnego rodzaju mieszaniny. 

Przez 45 minut opiekunowie razem ze swoimi podopiecznymi będą współpracować, by przez zabawę zobaczyć, jakimi prawami żądzą się mieszaniny. Uczestnicy warsztatów nauczą się m.in., jak zrobić własną piankolinę, a z niej sympatycznego „gniotka”. Przy pomocy kory kasztanowca zbadają fluorescencję, a doświadczenie pt. „tańczący olej” pozwoli dowiedzieć się, dlaczego niektóre substancje ze sobą się mieszkają, a inne wręcz przeciwnie. Animatorzy Hydropolis przygotowali też pokaz implodującej puszki.

Dostępne terminy:

  • poniedziałek – piątek, godz. 15.00,
  • sobota – niedziela – godz. 13.00 i 15.00;

Ceny biletów:

  • Bilet indywidualny ze wstępem na wystawę: 34 zł;
  • Bilet indywidualny ulgowy ze wstępem na wystawę: 25 zł;
  • Bilet indywidualny (bez zwiedzania wystawy): 10 zł
  • Bilet rodzinny (2+2) połączony ze wstępem na wystawę: 93 zł;
  • Bilet rodzinny (bez zakupu biletu wstępu na wystawę): 30 zł;

Rezerwacje:

  • mailowo na adres rezerwacje@hydropolis.pl.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie

Na Grobli 17, 50-421 Wrocław

Komentarze