Gabriela Prokop - wystawa pt. Rodzinne ilustracje

Gabriela Prokop – wystawa pt. Rodzinne ilustracje

Nazywam się Gabriela Prokop. Urodziłam się w 1996 roku w Warszawie. Przed rozpoczęciem studiów uczyłam się malować pod opieką Gabrieli Miłowskiej i Michała Moląga. Dzięki Dorocie Wielkosielec poznałam technikę batiku. Studiuję Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni profesora Stanisława Baja. 
Od czterech lat tworzę obrazy malowane woskiem. W przyszłości chciałabym prowadzić własną Pracownię Batiku.

Projektuję ilustracje do książek. Wychowałam się w rodzinie wielodzietnej i często wymyślałam dla rodzeństwa bajki , które staram się wydobyć z pamięci i utrwalić w rysunkach.
Studiuję malarstwo. Poznaję nowe techniki i technologię malarstwa, studium z natury i modela, pracuję w plenerze. Malarstwo sprawia mi radość, jednak powoli uświadamiam sobie, że prawdopodobnie nigdy nie znajdę bezpiecznego przepisu na obraz.

W swoich pracach inspiruję się szarą codziennością, marzeniami i pięknem. Podziwiam twórczość Gauguina, Wojtkiewicza, Velazqueza, Maneta, Redona. Poza szeroko pojętą działalnością artystyczną interesują mnie Ludzie i Miejsca. Rozmowy, spotkania, spacery, wędrówki.

Szukając prac na wystawę przestraszyłam się, bo tak wiele mówią o mnie, o moim postrzeganiu świata. Zazdroszczę Wam. Możecie spojrzeć na moje prace „świeżym okiem”. Potraktować je jako ciekawostkę, ocenić. Stoicie obok. Dla mnie to kawałek życia i codzienna robota.

Lokalizacja

Klub Pod Kolumnami

pl. św. Macieja 21, 50-244 Wrocław

Komentarze