"Malarze z Pracowni 210" Wystawa prac studentów ASP we Wrocławiu

„Malarze z Pracowni 210” – wystawa prac studentów ASP we Wrocławiu

Wernisaż 30 listopada (czwartek), godz. 18:00 W wystawie biorą udział: Elżbieta Bigos, Dorota Borecka, Aleksandra Dzido, Izabela Kabza, Aleksandra Opalińska, Marcin Połeć, Julia Weber oraz prof. Janusz Jaroszewski i ad Michał Marek Pracownie malarstwa 210 prowadzi prof. Janusz Jaroszewski wraz z adiunktem Michałem Markiem. Na wystawie zaprezentowana zostanie twórczość studentów malarstwa, będących na różnych etapach artystycznego rozwoju.

Wszyscy to wyraziste, różniące się między sobą osobowości. Każda z nich na swój sposób zaznacza swoje miejsce w przestrzeni pracowni, której to artystyczny pluralizm pozwala wszystkim mimo tych różnic, a niekiedy nawet tarć swobodnie obok siebie funkcjonować i rozwijać się. O pracowni na akademii jako o ważnym miejscu myślałem już od początku swoich studiów malarskich. Pracownia to miejsce pracy, zmagania się z trudną materią, jaką jest malarstwo. Nade wszystko jednak pracownia była i jest miejscem spotkania. Spotkania studenta (ucznia) z profesorem (mistrzem).

Spotkania studentów z tego samego roku. Spotkania studentów z różnych lat. Ich wszystkich w przestrzeni pracowni łączy wyjątkowy stosunek do malarstwa i szeroko pojętej sztuki, do piękna i do prawdy. W dzisiejszym świecie poczucie wspólnoty będąc w odwrocie powoli zatraca swój sens. Dlatego tak ważne dla takich małych społeczności jak pracownia są wspólne inicjatywy. Wystawa pod tytułem „Malarze z pracowni 210”, studentów malarstwa ASP we Wrocławiu w Galerii CK ZAMEK we Wrocławiu-Leśnicy jest właśnie taką ważną wspólną inicjatywą.

Lokalizacja

Centrum Kultury „Zamek”

pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław

Komentarze