Lapidarium / wystawa prac Katarzyny Adamek-Chase

Lapidarium: wystawa prac Katarzyny Adamek-Chase

Wystawa pt. „Lapidarium” w metaforycznym ujęciu poświęcona jest problematyce upadku cywilizacji. Obrazy i instalacja Katarzyny Adamek-Chase przywołują wyobrażenie niepojętej ciszy czy zjawisko „muzyki kosmosu”, opowiadają o rytmie i chaosie, o materialności i metafizyce, tym co naturalne, i tym, co zawłaszczane, o Sacrum i Profanum, w końcu o tym, co syntetyczne i organiczne, śmiertelne.

Istotną kategorią staje się tu czas jako pojęcie abstrakcyjne, jednak regulujące cały znany nam świat. Ma wpływ na narodziny, rozkład, starzenie się, postęp, upadek, przemijanie i życie, które, mimo,że linearne, w szerszym kontekście jest zjawiskiem płynnym, zmiennym, ostatecznie zapętlającym się. Zapętla się natura i jej odwieczne cykle.

Na wystawę złożą się cykl wielkoformatowych obrazów z serii „Ruins” oraz organiczne obiekty przestrzenne.

Katarzyna Adamek-Chase (ur. 1980, Kraków) mieszka i pracuje w Krakowie. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obroniła w 2005 r. w pracowni filmu animowanego prof. Jerzego Kuci. W roku 2004 odbyła półroczne stypendium na Wydziale Sztuk Pięknych Universidad Politechnica de Valencia w Hiszpanii. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem oraz fotografią.

Wstęp wolny.

 

Lokalizacja

Centrum Kultury Agora

Serbska 5a, 51-111 Wrocław

Komentarze