Bieg Uniwersytetu Medycznego

Bieg Uniwersytetu Medycznego

Do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają całe rodziny, poza konkurencjami dla dorosłych biegaczy przewidziano także biegi dla dzieci na trzech dystansach 400, 800 i 1200 metrów.

Biegowi po raz kolejny towarzyszy cel charytatywny. Tym razem zbierane będą pieniądze dla 14-letniej Darii. Dziewczyna uczy się w gimnazjum w Oławie, ale jej życie bardzo się różni od życia rówieśników. Wymaga opieki wielu specjalistów: endokrynologa, okulisty, nefrologa, ortopedy, kardiologa, laryngologa. Tym, co najbardziej przeszkadza Darii, jest poważny niedosłuch. Wykryto go podczas przesiewowych badań słuchu przeprowadzanych u każdego noworodka. Wystarczy jeden zabieg wszczepienia implantu. Niestety procedura nie jest refundowana. W tym roku zbiórka na Biegu Uniwersytetu Medycznego przeznaczona będzie na ten cel. Potrzebujemy 30 tysięcy złotych.

  • Sobota, 30 września 2017 2. Start: godz. 10:00
  • Start i meta: teren Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, Wrocław, ul. Borowska 213
  • Dystans Biegu:10 km

Pomóc może każdy. Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji „Biegaj dla Zdrowia”, nr konta – Raiffeisen Bank Polska S.A.: 21175000120000000029151717 z dopiskiem „Pomóż Darii usłyszeć”.

Szczegółowe informacje i formularze rejestracyjne znaleźć można na stronie www.bieg.umed.wroc.pl.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Uniwersytecki Szpital Kliniczny

 

Komentarze