Koncerty w strefie kibica The World Games 2017

Koncerty w strefie kibica The World Games 2017

Podczas trwania igrzysk sportowych The World Games 2017 we Wrocławia działać też będzie strefa kibica – od 21 do 30 lipca, która zostanie zorganizowana przy pl. Wolności i dostępna w godz. 15.00-23.00.

Wśród wydarzeń, jakie zaplanowano, są również koncert zespołów muzycznych oraz didżejów. Każdy koncert zaczynać się będzie o godz. 20.00.

Na terenie strefy są dwie sceny koncertowe – duża i mniejsza. Na pierwszej wieczorami zagrają zaproszone zespoły, druga zostanie oddana w ciągu dnia do dyspozycji didżejom.

Na miejscu na dużych ekranach można obserwować zmagania sportowców, jest też boisko do piłki plażowej i tor do skimboardu. Są też  food trucki też przyjadą ze swoim kulinarnym wsparciem dla wszystkich głodnych kibiców.

Harmonogram koncertów w strefie kibica

wszystkie koncerty zaczynają się o godz. 20.00

  • 21.07 –  KULT 
  • 22.07 – TNBC, Dawid Kwiatkowski 
  • 23.07 – Girls On Fire, Paula & Karol 
  • 24.07 – Hoodoo Band 
  • 25.07 – Grubson 
  • 26.07 – Kaufland Athletes’ Party – Chase & Status
  • 27.07 – Electro Acoustic Beat Session (gościnnie Waldemar Kasta, Bitamina i Hades)
  • 28.07 – Joint Venture Sound System, Vavamuffin 
  • 29.07 – Rebeka 

Udział we wszystkich koncertach i wydarzeniach w strefie kibica jest bezpłatny.

Ceremonia zamknięcia

Jednym z elementów widowiska kończącego TWG2017 będzie występ największego big bandu Europy - międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble. Pod batutą Łukasza L.U.C Rostkowskiego muzycy zaprezentują widzom wyjątkowe audiowizualne show oparte na energetycznych rytmach, wygrywanych przez orkiestry dęte. Towarzyszyć im będą wrocławscy soliści: Ania Kłys, Natalia Lubrano, Girls on Fire, Mesajah oraz Nullo. Oprócz autorskich kompozycji wykonają oni także utwory skomponowane przez Jana Feat.’a - współzałożyciela orkiestry Rebel Babel.

Muzycy zadbają nie tylko o muzyczną stronę ceremonii - w kulminacyjnym momencie wieczoru odegrają, z tysiącami kibiców i przy użyciu sędziowskich gwizdków, wspólny utwór.

Rebel Babel to międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra dęta. Jan Feat. to Duńczyk polskiego pochodzenia. Przemierza on kolejne miasta Europy łącząc miłośników instrumentów dętych, pisząc dla nich hip-hopowe symfonie, organizując flashmoby i wyprowadzając muzykę na ulicę.

W trakcie Ceremonii Zamknięcia z kibicami pożegnają się sportowcy biorący udział w TWG2017, a przedstawiciele następnego miasta gospodarza – Birmingham w amerykańskim stanie Alabama, odbiorą od Wrocławia flagę Igrzysk, która towarzyszyć im będzie do roku 2021.

Ceremonię zamknięcia zaplanowano na godzinę 21.00 i potrwa ona do 23.00. 

Wstęp wolny.

 

 

Lokalizacja

Strefa kibica TWG 2017

pl. Wolności,  Wrocław

Komentarze