Międzynarodowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych

Międzynarodowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych

To już IX Wrocław Cup czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Bezdomnych w piłce ulicznej. W tym roku bierze udział 16 drużyn z Europy, reprezentacje męskie: Rosja Niemcy, Ukraina, Litwa I, Litwa II, Austria, Węgry, Luksemburg, Polska I, Polska II,  i drużyny z Polski: Mistrz Polski Nowy Dworek, wicemistrz Monar Luta, i brązowy medalista Monar Nowolipsk, drużyna ,,Przyjaciele" i dwie drużyny Brat Albert Wrocław. Tytułu z poprzedniego roku broni Nowy Dworek.

Rozgrywany jest również turniej kobiecy z Reprezentacją Węgier oraz z trzema polskimi drużynami z Wrocławia, Bielawy, Jaworzyny Śl., w których grają reprezentantki Polski w piłce ulicznej.

Gra rozpocznie się na Placu Solnym w sobotę 15 lipca o godzinie 9.00. Ciąg dalszy rozgrywek nastąpi w niedzielę 16 lipca, czego zwieńczeniem będzie finał ok godz. 17.00. 

Tegoroczny turniej jest jednym z wydarzeń wpisujących  się w obchody Roku Świętego Brata Alberta.

Organizatorami tego wydarzenia sportowego są Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Wrocławskie oraz Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych.

Środki na zorganizowanie Mistrzostw pochodzą od Sponsora, którym jest BNY Mellon - marka korporacyjna firmy Bank of New York Mellon Corporation oraz z dotacji Gminy Wrocław uzyskanej w ramach rozstrzygniętego konkursu.

Relacja imprez z ubiegłych lat:

 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Plac Solny

Plac Solny, 53-110 Wrocław

Komentarze