X Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

X Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

Na co dzień walczą z ciężką chorobą, w ten jeden dzień o sportowe trofea. X Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży startują już 3 czerwca. Turniejowi przyświeca cel przełamania stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości stosowania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe.

Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży to nie tylko sportowa rywalizacja, ale jak udowodniły poprzednie edycje, to przede wszystkim świetna zabawa zarówno dla naszych młodych zawodników jak i dla kibiców. Jednych i drugich z każdym rokiem przybywa.

Aktywność fizyczna stanowi podstawę działań prewencyjnych, zapobiegających wielu schorzeniom. Jej brak jest głównym czynnikiem ryzyka najbardziej rozpowszechnionych chorób współczesnej cywilizacji. Onkoigrzyskom przyświeca cel przełamania stereotypowego myślenia o zbędności lub nawet szkodliwości stosowania wysiłku fizycznego w leczeniu, rehabilitacji i rekreacji osób cierpiących na schorzenia nowotworowe.

Choroba nie musi uniemożliwiać dzieciom udziału w lekcjach wychowania fizycznego. Wręcz przeciwnie, warto w procesie leczenia i rehabilitacji wykorzystać ich naturalną potrzebę zabawy poprzez ruch. Dziecko aktywne ma większe pokłady siły i energii, wykazuje o wiele więcej radości i poczucia pewności siebie. Sport jest także okazją do nawiązywania wspaniałych przyjaźni, zbierania radosnych wspomnień oraz może dać wytchnienie w zmaganiach z chorobą.

Onkoigrzyska mają promować aktywność fizyczną w ramach rehabilitacji ruchowej, a także zachęcać do uprawiania sportu w formie rekreacji również w grupie osób obciążonych schorzeniami nowotworowymi. Wszak ruch przybliża nas do zdrowia.

Organizatorzy:

  • Katedra i Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu
  • Katedra Fizjoterapii w Medycynie Zachowawczej i Zabiegowej
  • Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
  • Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"  

Lokalizacja

Kompleks Stadionu Olimpijskiego

aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław

Komentarze