VII Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

VII Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

3 czerwca odbędą się Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking. Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w 7. edycji zawodów o Puchar Prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza. Patronat honorowy nad imprezą objęli już Prezydent Wrocławia, Regionalna Rada Olimpijska we Wrocławiu. 

Pomysł organizacji Mistrzostw Wrocławia w Nordic Walking zrodził się po sukcesie osiągniętym przez naszych zawodników w 2010 roku. Najpierw w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Złotoryi dwukrotnie na najwyższym stopniu podium uplasowała się zarówno na dystansie 5 i 10 km  – Krystyna Olejniczak-Ciukszo. W swojej kategorii wiekowej zdeklasowała rywalki. W nagrodę otrzymała powołanie do reprezentacji Polski i wyjechała na Mistrzostwa Świata do Austrii. Wraz z nią do Bleiburga udał się Marcin Spitalniak, który wspólnie z kolegami zdobył tytuł drużynowego Mistrza Świata. Sukcesy zawodników zostały zauważone przez władze Wrocławia.

Mimo lokalnie brzmiącej nazwy, zawody są ogólnokrajowe, co roku przyjeżdża wielu zawodników z całej Polski. Współgospodarzem imprezy będzie Stadion Olimpijski,  gdzie będą rywalizować zawodnicy w tegorocznej edycji.

Uczestnicy rywalizacji startują na trasach:

Przedszkolaka – 400 – 500 m (bez pomiaru czasu)

Rekreacyjna – 3,1 km

Profi  1 – 12,4 km

Profi 2 – 6,2 km

Nie zabraknie atrakcji nie tylko dla zawodników, ale i kibiców. Będzie to wielkie sportowe święto we Wrocławiu. Oprócz rywalizacji będzie okazja zgłębić wiedzę m.in. na temat nordic walking, sprawdzić nowe trendy w sprzęcie sportowym, ale również będą atrakcje dla dzieci. Specjalnie dobrane dystanse dostosowane są do osób w różnym wieku i kondycji fizycznej, w zawodach udział może wziąć każdy.

Zgłoszenia należy dokonywać do dnia  31 maja 2017 roku do godziny 20.00.

Lokalizacja

Stadion Olimpijski

aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35, 50-001 Wrocław

Komentarze