Pełnia kwitnienia różaneczników w Wojsławickim Arboretum

Międzynarodowy Festiwal Bonsai w Wojsławickim Arboretum

Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach przybliży nam świat Dalekiego Wschodu organizując w sobotę i niedzielę 23. i 24. czerwca Międzynarodowy Festiwal Bonsai, pod hasłem „20 lat bonsai w Polsce”.

W ramach festiwalu przez dwa dni można uczestniczyć w wykładach, oglądać wystawy drzewek bonsai oraz fotografii Włodzimierza Pietraszki „Magia orientalnych ogrodów – Japonia, Chiny, Korea”. Niezwykłym wydarzeniem w skali kraju będą pokazy formowania roślin różnych światowych szkół, w wykonaniu 10 mistrzów z Azji i Europy. Na koniec zaplanowano pokaz japońskiej sztuki walki kendo.

W niedzielę, o godzinie 13.00, Witold Czuksanow zaprosi na ekologiczną zabawę „Polska w kwiatach”. Tradycyjnie na zakończenie weekendu w niedzielę o godzinie 16.00 początek koncertu z cyklu „Muzyka w ogrodzie” – tym razem wystąpi, działający już od 10 lat, zespół śpiewaczy Czerwona Jarzębina z Bielawy.

W upalne dni można odetchnąć w cieniu starych drzew w zabytkowej części podworskiego parku, czy nad jednym z dziesięciu stawów, lub w miejscach do piknikowania. Jest też plac zabaw dla dzieci, i ogromny parking. Kasy Arboretum są czynne od 9.00–18.00 codziennie, także w święta.

Bilet wstępu do Arboretum (15 zł normalny i 10 zł ulgowy) upoważnia do wzięcia udziału w spacerach. Od soboty 28. kwietnia do poniedziałku 30. czynny będzie kiermasz roślinnych nowości z ciekawą ofertą materiału szkółkarskiego z całej Polski. Kasy czynne są od godziny 9. do 18. codziennie, także w święta.

Ceny biletów:

  • NORMALNY 15 zł
  • ULGOWY 10 zł
  • WIELOKROTNY normalny – 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 60 zł
  • WIELOKROTNY ulgowy 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 40 zł,
  • RODZINA wielodzietna (za okazaniem Karty Dużej Rodziny) 50 zł
  • SEZONOWY (w okresie otwarcia Arboretum) 250 zł,
  • OGNISKO (wynajęcie wigwamu na 2 h, pod nr tel. 696 137 984) - 100 zł

Terminy Międzynarodowy Festiwal Bonsai w Wojsławickim Arboretum

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Arboretum Wojsławice

 

Komentarze