Jesień w Arboretum w Wojsławicach

Jesień w Arboretum w Wojsławicach

Arboretum w Wojsławicach, jeden z najpiękniejszych parków w Europie, położone jest w pobliżu Niemczy. Od roku 1988 jest filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasjonaci roślin znajdą tu ponad 11 tysięcy różnych gatunków i odmian roślin oraz 3 unikatowe Polskie Kolekcje Narodowe.

W niedzielę, 24 września, Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach zaprasza na IX Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni, w ramach którego od godziny 9.00 do 18.00 będzie czynny kiermasz roślin i giełda minerałów.

Od 10.00 do 12.00 podczas wykładów będzie można poznać tajniki hortiterapii i ogrodowych kompozycji z trawami w roli głównej. W samo południe zostanie otwarta wystawa fotografii zatytułowana „Przebudzenie” autorstwa Dawida Słowińskiego, zaraz potem rozpocznie się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Janusza Małolepszego. Można będzie także pójść na spacer po Arboretum z przewodnikiem Tomaszem Dymnym oraz hodowcami traw i poznać m. innymi bogatą kolekcję tych roślin. Arboretum w Wojsławicach jest gospodarzem III Forum Geo-Produkt, konferencji „Od geoedukacji do innowacji”, która będzie trwała od 22 do 24 września. Zaplanowano wiele ciekawych wykładów i spotkań. Jest to także świetna okazja aby odwiedzić kamieniołom na terenie Arboretum, dopiero co udostępniony Gościom. Profesor Tomasz Nowak, pomysłodawca tego projektu, pokazuje gdzie dawni właściciele ziemscy pozyskiwali kamień do zabudowań. Można tu również obejrzeć bardzo ciekawie wyeksponowane skarby tej ziemi – skały i minerały służące i nam dziś w wielu dziedzinach życia. Powstał zatem nowy, ciekawy i wart zainteresowania dział Arboretum pod zupełnie też nową nazwą „Georetum.

Ceny biletów:

  • NORMALNY 15 zł
  • ULGOWY 10 zł
  • WIELOKROTNY normalny – 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 60 zł
  • WIELOKROTNY ulgowy 5 wejść w cenie 4 (1 dzień = 1 wejście) 40 zł,
  • RODZINA wielodzietna (za okazaniem Karty Dużej Rodziny) 50 zł
  • SEZONOWY (w okresie otwarcia Arboretum) 250 zł,
  • OGNISKO (wynajęcie wigwamu na 2 h, pod nr tel. 696 137 984) - 100 zł
 

Terminy Jesień w Arboretum w Wojsławicach

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Arboretum Wojsławice

Wojsławice 2, 58–230 Niemcza

Komentarze