Śladami wrocławskich Żydów – spacer z przewodnikiem

Śladami wrocławskich Żydów – spacer z przewodnikiem

Hello Poland zaprasza na wycieczkę śladami dawnego żydowskiego Wrocławia.

Poruszając się na co dzień po mieście, często nie zwracamy uwagi na historie miejsc, które mijamy. Podczas spaceru zwolnicie kroku, rozejrzycie się uważniej i odkryjecie dziedzictwo, które pozostawili po sobie handlarze i przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego. Będziecie zaskoczeni, jak wiele dzisiejszy Wrocław zawdzięcza nazwiskom takim jak Sachs, Wertheim czy Schottländer!

Podczas wycieczki poznacie historię Synagogi pod Białym Bocianem oraz odkryjecie pozostałości po zburzonej w 1938 roku Synagodze na Wygonie.

Zobaczycie także budynek Nowej Giełdy, w której koncertowali wyjątkowej sławy muzycy – Ignacy Paderewski i żydowski kontrabasista Sergiusz Kusewicki; dowiecie się, co łączy żydowskiego lekarza Sigismunda Ascha z historią zasypania fosy miejskiej oraz gdzie znajdowały się żydowskie domy handlowe i jaką funkcję pełnią one dziś. Uczestnicy spojrzą na Wrocław z zupełnie nieznanej dotąd perspektywy.

Najbliższe terminy:

  • 14 kwietnia (niedziela) o godzinie 12.00
  • 5 maja (niedziela) o godzinie 12.00.

Zapisy:

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową hello-poland.pl
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
Cena: 35 zł/os.

Czas trwania ok. 1,5 gpdz.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Lokalizacja

Synagoga Pod Białym Bocianem

ul. Włodkowica 7, 50-072 Wrocław

Komentarze