5. Bieg Firmowy we Wrocławiu

5. Bieg Firmowy we Wrocławiu

W Biegu Firmowym biorą udział 5-osobowe drużyny, złożone z pracowników firm z całego Dolnego Śląska. Dystans do pokonania dla każdego zawodnika wynosi 5 km. Tegoroczny Bieg Firmowy odbędzie się 20 maja na Stadionie Olimpijskim. Cel, jak co roku, jest szczytny – biegacze swoim udziałem w imprezie wspierają niepełnosprawne dzieci.  Tak jak ostatnio, uda się pomóc finansowo dwójce małych podopiecznych.

Komu pomogą

W tym roku dochód z biegu przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację dwójki nowych podopiecznych Fundacji. Jednym z nich jest Dorian Harmazy z Legnicy, który choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Dorian ma 3 latka, a prawie połowę swojego życia spędził w szpitalach, walcząc o życie. Chłopczyk obecnie samodzielnie nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, ma niedosłuch oraz problemy ze wzrokiem, a także wrodzoną obniżoną odporność.

Drugim podopiecznym tegorocznej edycji jest Krzysiu Jendrusiak z Wrocławia, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe z atetozą oraz padaczkę. Krzysiu również ma 3 latka, w wyniku choroby nie chodzi, nie mówi i ma problemy z przełykaniem pokarmów. Fundacja Everest pomoże pokryć koszty związane z leczeniem i rehabilitacją obu chłopców, które znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny.

Zintegruj się!

Ideą biegu, poza wsparciem finansowym niepełnosprawnych dzieci, jest także integracja pracowników firm z Dolnego Śląska oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dystans – jak przekonują organizatorzy – jest osiągalny dla każdego, a dla osób chcących się przygotować na początku kwietnia ruszają darmowe treningi, które z pewnością pomogą uzyskać właściwą formę.  

Nieprzerwanie od I edycji Złotym Sponsorem Biegu Firmowego jest firma KRUK S.A. – Cieszymy się, że możemy wspierać i uczestniczyć w tak wspaniałym charytatywnym wydarzeniu, jak Bieg Firmowy. Pomagamy w tym szczytnym celu od samego początku. Co roku w tym niezwykłym przedsięwzięciu licznie biorą udział pracownicy naszej firmy, dzięki czemu możemy ich nie tylko zintegrować, ale również zachęcić do prowadzenia zdrowego trybu życia – mówi Iwona Słomska, członek zarządu KRUK S.A.

Jak się zapisać

Rejestracji na bieg można dokonać poprzez formularz na stronie www.biegfirmowy.pl
Koszt rejestracji całej drużyny do 10 marca to 325 zł netto, po tej dacie cena wzrasta do 350 zł netto.

Sponsorzy Biegu Firmowego: KRUK S.A. – Sponsor Złoty; 3M Polska – Sponsor Srebrny. 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Kompleks Stadionu Olimpijskiego

aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław

Komentarze