Bystrzyca z lotu ptaka

Przystań Jarnołtów – spływy pontonowe we Wrocławiu

Przystań Jarnołtów znajduje się bezpośrednio przy pętli autobusu linii 109 na osiedlu Jarnołtów we Wrocławiu. Z przystani są organizowane spływy pontonowe do Leśnicy. Trasa długości około 5 km wieje się malowniczymi meandrami wśród lasów Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Jeden z najbardziej urokliwych zakątków we Wrocławiu. Zielone tereny, czysta woda oraz malowniczy szlak wodny.

Spływ trwa ok 70-80 minut w zależności od stanu wody w rzece. Na całym odcinku występuje nurt w rzece, co sprawia, że spływ nie jest uciążliwy. Nie ma potrzeby wychodzenia z pontonów.

Odcinek jest w całości spławny. Z Leśnicy uczestnicy są przewożeni klimatyzowanym autobusem do Ratynia na fragment Ścieżki Dydaktycznej Jarnołtów-Ratyń. 15 minutowy spacer kończy się na polanie ogniskowej przystani zaledwie kilkadziesiąt metrów od miejsca rozpoczęcia spływu. Na polanie znajdują się paleniska, ławki i stoliki, drewno, kije do pieczenia kiełbasek a także skoszona trawa. Uczestnicy spływu mogą do woli piknikować na tym obszarze będąc przez cały czas podglądanymi przez pasące się za płotem kozy, owce, konie i krowy. Atrakcja przeznaczona jest dla osób w każdym wieku.

Pontony to duże 7-osobowe jednostki wyprodukowane z bardzo wytrzymałego materiału. Każdy z uczestników otrzymuje oczywiście kapok oraz pagaj.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Spływy pontonowe po Bystrzycy we Wrocławiu

Jarnołtowska 88, 54-530 Wrocław

Komentarze