Szczepin bez maski – gra miejska

Szczepin bez maski – gra miejska

W sierpniu i wrześniu ruszamy na niecodzienną, pełną wyzwań, większych i mniejszych odkryć wędrówkę po Szczepinie! Podobno typowa twarz osiedla to szare, pozbawione detalu czy wyrazu bezimienne bloki… Dołączcie do gry i wybierzcie się w podróż zrywającą z tym niesprawiedliwym i niepełnym obrazem tej części Wrocławia!

Zabudowa i układ osiedla to dzieło Marii i Witolda Molickich – dzięki grze przyjrzymy się bliżej efektom ich prac: luksferom, zdwojonym punktowcom, otoczakom, mozaikom i wyjątkowej przestrzeni. Z mapą w rękach i zawartymi w niej wskazówkami będziemy przemierzać ulice Szczepina w poszukiwaniu kodów QR kierujących do filmów zamieszczonych w internecie. W ten sposób, do Waszych spacerów, dołączą autorzy inicjatywy: szczepinianka Joanna Klima i historyk architektury Krzysztof Ziental, którzy opowiedzą o osiedlu nie tylko jako o przestrzeni do życia, ale też o ukrytych tu detalach i historiach budynków, które je tworzą.

Jak grać?

  • Mapę pobierzecie na starcie gry w „Warzywniaku Pod Bilbordem” przy ulicy Legnickiej 23 (czynne od 8.00 do 18.00)
  • Do zabawy dołączyć możecie przez cały miesiąc, od 17 sierpnia do 17 września
  • By wziąć udział w grze wystarczy komórka z Internetem i aplikacja do kodów QR

Dla najszybszych graczy na mecie czeka specjalna niespodzianka!

Nie zapomnijcie wpisać się do Ksiąg Pamiątkowych – na początku i na końcu gry. To będzie znakomity sposób, aby pomimo, że o s o b n o, poczuć, że razem z innymi uczestniczycie w grze i odkrywaniu modernistycznego Szczepina.

Partnerem projektu jest Serce Szczepina.

„Szczepin bez maski” realizowany jest w ramach Edycji 23. Programu Mikrogranty.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Serce Szczepina

skwer św. o. Damiana de Veuster,  Wrocław

Komentarze