Sezon 2020 na wrocławskich kąpieliskach i basenach

Sezon 2020 na wrocławskich kąpieliskach

Do końca sierpnia trwa sezon na wrocławskich kąpieliskach. Miejsca do kąpieli czynne są w godz. 9.00-19.00.

Bezpłatne miejsca do kąpieli

Królewiecka – czasowy zakaz kąpieli

W związku z wykryciem sinic w wodzie, zastosowano czasowy zakaz kąpieli. Ponowne otwarcie kąpieliska planowane jest w dniach 5-8 sierpnia 2020 r. Kąpielisko jest otwarte dla plażowiczów.

Tak zwany staw Królewiecki, tuż obok ul. Królewieckiej i Narzędziowej, położony na Maślicach. W sezonie, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy.

Więcej czytaj tutaj.

Miejsce do kąpieli na Oporowie - ul. Harcerska

Bezpłatne miejsce do kąpieli, tuż obok ul. Harcerskiej na Oporowie. W sezonie, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy. Jest punkt medyczny, toalety oraz plaża.

 

Więcej tutaj.

 

Miejsce do kąpieli Pawłowice - ul. Jezorowa

Miejsce do kąpieli tuż obok ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach. w sezonie, w godzinach od 9 do 19, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy. Jest punkt medyczny, toalety oraz plaża.

 

Więcej tutaj.

 

Kąpieliska płatne 

 

Kąpielisko Orbita przy Wejherowskiej

 

4 lipca 2020 OTWARCIE PŁYWALNI LETNIEJ. Pływalnia czynna od godziny 9.00 do 19.00. Maksymalna liczba biletów wstępu na pływalnię wyniesie dziennie 400 sztuk. 

Przy kasach ustawiony został dodatkowo AUTOMAT DO ZAKUPU BILETÓW.

Na obiekcie są 3 baseny: sportowy o długości 50 m i gł. od 1,6 do 1,8 m, rekreacyjny 50 m i gł. od 1 do 1,40 m oraz basen ze zjeżdżalniami: rolba i 3 ślizgawki. Dla dzieci przygotowano brodzik o gł. 40 cm. 

 

Bilety, obostrzenia - czytaj tutaj.

 

MORSKIE OKO - ul. Chopina 27

Największe naturalne kąpielisko we Wrocławiu. Posiada ślizgawkę o długości 60 metrów, brodzik, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię kajaków, 2 boiska do siatkówki plażowej. Znajduje się przy ulicy Chopina 27, niedaleko Akademii Wychowania Fizycznego.

Godziny otwarcia codziennie 9.00 - 19.00

Więcej tutaj.

 

GLINIANKI - ul. Kosmonautów 2

Kąpielisko znajduje się nieopodal Stadionu Wrocław, posiada stoły do gry w tenisa stołowego, boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki. Na terenie znajduje się także Wake Park, gdzie można wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Posiada plażę z dostępem do wody.

Więcej tutaj.

 

KŁOKOCZYCE - ul. Kłokoczycka 2

Duży basen z głęboką wodą, obok wykafelkowany brodzik dla dzieci. Zjeżdżalnia o długości 60 metrów przeznaczona dla nieco starszych dzieci. Brak plaży z dostępem do wody. Basen mieści się przy ulicy Kłokoczyckiej, kilka kilometrów za za Centrum Handlowym Korona.

Więcej tutaj.

 

Bilety:

dni powszednie

 • bilet normalny - 10 zł,
 • bilet ulgowy - 8 zł,
 • po godzinie 17.00 wstęp 5 i 4 zł.


soboty, niedziele i święta

 • bilet normalny - 13 zł,
 • bilet ulgowy - 10 zł.

Zniżki, ulgi

 • Osoby niepełnosprawne bez wzg. na dzień tygodnia - 2 zł.
 • Bilet z Kartą Rodzina Plus - 2 zł.

Bilet ulgowy przysługuje:

 • dzieciom i młodzieży szkolnej (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej), studentom do 26 roku życia, emerytom i rencistom.

Na kąpielisku nie są honorowane KARTY MULTISPORT

Obostrzenia związane z pandemią:

 

 • Limity osób, które mogą korzystać z kąpielisk, tak, aby na każdą z nich przypadały co najmniej 4 metry kwadratowe powierzchni (nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących);
 • Zakrywanie ust i nosa. Klienci mają obowiązek posiadania maseczki (osłona ust i nosa) w trakcie przemieszczania się po terenach basenów i kąpielisk.
 • Szatnie będą zamknięte.
 • Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących).
 • Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska/miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.
 • Należy stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa.
 • Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania.
 • Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).
 • Zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk – częste mycie rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku.
 • Należy zachowywać czystość, wyrzucać odpady do właściwych pojemników, zgodnie z zasadami segregacji, o ile to możliwe.
 • Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

Więcej informacji na temat basenów i kąpielisk: https://spartan.wroc.pl/lato-nad-woda

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze