PKO BP Ekstraklasa: Cracovia Kraków - WKS Śląsk Wrocław

PKO BP Ekstraklasa: Cracovia Kraków - WKS Śląsk Wrocław

W ostatnim meczu w 2019 roku w PKO BP Ekstraklasie WKS Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Cracovią Kraków. Początek spotkania w piątek, 20 grudnia o godz. 18.00. Stawką przezimowanie na ligowym podium.

Mecz z Cracovią będzie 20. spotkaniem w tym sezonie i 37. w roku. Kibice zielono-biało-czerwonych liczą na osiemnaste zwycięstwo w roku kalendarzowym, które zapewni WKS-owi przynajmniej trzecie miejsce w tabeli przed przerwą zimową. Jedynym zespołem, który może strącić "Wojskowych" z "pudła" jest... Cracovia.

Pasy mają obecnie jeden punkt mniej. "Oczko" przewagi Śląsk wypracował sobie w ostatniej kolejce, remisując z Lechem przy porażce Pasów z Koroną. Porażce tym bardziej bolesnej, że kielczanie od 40. minuty grali w dziesiątkę, a od 75. - w dziewiątkę.

Latem na Stadionie Wrocław w starciu Śląska z Cracovią lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 2:1. Mecz był bardzo zacięty i przez sporą jego część przewagę mieli krakowianie. Wygraną WKS-owi niesamowitą bramką zapewnił wtedy Mateusz Cholewiak, który popisał się rajdem przez kilkadziesiąt metrów i strzałem z dystansu.

Wszyscy fani "Trójkolorowych" liczą, że rok 2019 zostanie zakończony zwycięstwem Śląska. Czy spełnią się świąteczne życzenia kibiców i WKS przywiezie z Krakowa komplet punktów?

Komentarze