Lodowisko na Stadionie Wrocław

Lodowisko na Stadionie Wrocław

Na parkingu wielopoziomowym na Stadionie Wrocław powstaje – pierwsze w historii obiektu - kryte lodowisko. Otwarcie zaplanowano na początek grudnia.

Z lodowiska, które będzie miało kształt owalnej pętli, korzystać będzie mogło jednocześnie około 100 osób. Dłuższa prosta będzie miała długość 55 metrów a szerokość toru zaplanowano na 6 do 7 metrów. Na miejscu działać będzie wypożyczalnia, w której do dyspozycji gości będzie ponad 400 par nowych łyżew – zarówno figurowych, jak i hokejowych w rozmiarach od 28 do 48.

Dla najmłodszych przewidziano możliwość wypożyczenia kasków i tzw. „pingwinków” do nauki jazdy. Dostępna będzie także strefa szatni i możliwość naostrzenia łyżew.

Obiekt zostanie otwarty na drugim piętrze parkingu wielopoziomowego, widocznego od strony al. Śląskiej. Tafla będzie otoczona bandami, które oddzielą jeżdżących od elementów konstrukcyjnych parkingu. Wnętrze zyska także nowy wygląd, nawiązujący do zimowej górskiej scenerii.

Obiekt ma być czynny codziennie od 9.00 do 22.00. Wyjątkiem będą dni w których swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa piłkarski Śląsk. W najbliższym czasie zaprezentowany zostanie także cennik i szczegółowy harmonogram działalności obiektu wraz z przerwami na konserwację lodu

Lokalizacja

Lodowisko na Stadionie Wrocław

al. Śląska 1,  Wrocław

Komentarze