PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław vs. FOGO Unia Leszno

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław vs. FOGO Unia Leszno

W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia, dojdzie do hitowego starcia w ramach 14. kolejki PGE Ekstraligi. Na Stadionie Olimpijskim w stolicy Dolnego Śląska żużlowcy Betardu Sparty Wrocław, kończąc fazę zasadniczą, podejmą w arcyważnym spotkaniu mistrza Polski Unię Leszno. 

Ciężko wytypować faworyta tego starcia, gdyż będzie to pojedynek aktualnego lidera Ekstraligi z wiceliderem, który jednak, mowa tu o Sparcie, notuje serię 9. zwycięstw z rzędu i wydaje się być na tyle rozpędzonym, że powinien odnieść sukces, mierząc się nawet z Unią.

Co więcej, w przypadku okazałego, choćby 11-punktowego zwycięstwa, podopieczni Dariusza Śledzia wskoczą na fotel lidera, dopisując sobie do zwycięskich punktów także oczko bonusowe za wygrany dwumecz. Choć w mediach pojawia się coraz więcej spiskowych teorii na temat niedzielnego starcia, wydaje się, że po prostu obie drużyny nie będą patrzeć na ostateczny układ tabeli i ewentualne pary półfinałowe, tylko dadzą z siebie wszystko.

Warto także wspomnieć, że smaczku starciu na Stadionie Olimpijskim dodaje fakt, iż Sparta i Unia w niedawnym czasie już dwukrotnie mierzyły się ze sobą w trakcie finałów PGE Ekstraligi. Wówczas, zarówno 2015, jak i 2017 roku górą byli leszczynianie. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedzielę, w trakcie spotkania, które zaplanowano na godzinę 19.30.

Lokalizacja

Stadion Olimpijski we Wrocławiu

aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35,  Wrocław

Komentarze