TRIATHLON WROCŁAW – pierwsze takie wydarzenie sportowe we Wrocławiu

TRIATHLON WROCŁAW – pierwsze takie wydarzenie sportowe we Wrocławiu

Triathlon Wrocław odbędzie się 14 lipca. Uczestnicy rywalizować będą ze sobą na dwóch dystansach. Dystans 1/4 IM czyli: 950 m pływania, 45 km roweru, 10,5 km biegu. Dystans 1/8 IM czyli: 425 m pływania, 22,5 km roweru, 5,25 km biegu. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje dodatkowe oraz działania charytatywne.

Jak się zapisać?

Wziąć udział w Triathlonie może każdy, kto ukończył 15 lat, a jego stan zdrowia pozwala na wystąpienie w tego typu rywalizacji (w tym roku nie trzeba posiadać licencji zawodniczej). Zapisy prowadzone są wyłącznie za pośrednictwem formularza na www.triathlonwroclaw.pl, a liczba miejsc jest ograniczona.

W kwalifikacji 1/8 IM może wystartować 500 uczestników, a w klasyfikacji ¼ IM 1200 zawodników. Każdy z nich otrzyma pakiet startowy, w którym znajdą się m.in.: komplet numerów startowych, bufety na trasie zawodów i w strefie finiszer, czepek pływacki oraz koszulkę, a po pokonaniu Triathlonu pamiątkowy medal. O kolejności zapisów decyduje data uiszczenia opłaty startowej.

– Pływanie w Odrze, trasa kolarska poprowadzona głównymi ulicami miasta i poza nim, a także trasa biegowa z widokiem na Ostrów Tumski sprawią, że wydarzenie to stanie się sportowym hitem tego lata! Dlatego radzimy, by nie odkładać zapisów na ostatnią chwilę, bo wolnych miejsc startowych z dnia na dzień jest coraz mniej - mówi Tomasz Sakuta, główny organizator Triathlonu Wrocław.

Atrakcje dodatkowe

Lipcowym zawodom towarzyszyć będzie wiele dodatkowych działań. Podczas zapisów można m.in. wesprzeć Triathlonową Akademię Młodzieży darowizną w kwocie 5 lub 10 złotych (lub wielokrotność tych kwot) - wystarczy wybrać dodatkową opcję podczas zapisów. Cała kwota zostanie przekazana na konto TAM, która jest jedyną na Dolnym Śląsku sekcją triathlonu szkolącą dzieci i młodzież oraz przygotowującą do startów w zawodach triathlonowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

W trakcie zawodów nie zabraknie też konkursów i licznych atrakcji dodatkowych dla kibiców i miłośników sportu w każdym wieku.

Organizatorami Triathlonu Wrocław są: Fundacja Pro Sport Pro Life oraz Platforma Sportów Wytrzymałościowych, które odpowiadają także za: Wrocławską Dychę, DASHRADE Run, Triathlon Mietków, Triathlon Zgorzelec oraz imprezy z cyklu duathlonowego.

Zapisywać można się na oficjalnej stronie zawodów: www.triathlonwroclaw.pl.

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze