Wycieczka Walkative! PL - Stare Miasto

Wycieczka Walkative! PL – Stare Miasto

Polskojęzyczne wycieczki o godz. 10.30 ulicami pięknego Wrocławia, który potrafi oczarować i uwieść od pierwszego wejrzenia. W trakcie wycieczek postaramy się zrozumieć, jak Wrocław stał się miastem tak różnorodnym i pełnym kontrastów. Miejscem, gdzie przenika się historia wielu narodów i kultur.

Dlatego też Wrocław nazwany jest mikrokosmosem, jako odzwierciedlenie całej historii Europy Środkowej w jednym punkcie. Odkrycia, reformy, zmagania europejskich potęg czy tragedie obu wojen i dwa największe totalitaryzmy w historii miały swój rozdział w dziejach miasta. Wyjątkowość Wrocławia tworzy klimat stworzony przez tych wszystkich, którzy po 1945 roku postanowili zacząć wszystko od nowa i związali z nim swoje życie. Latami odbudowywane miasto odzyskało swój blask i niczym feniks z popiołów stało się ponownie klejnotem jaśniejącym na mapie Polski.

Często sami wrocławianie odnajdują na naszych wycieczkach miejsca i historie, o których nigdy wcześniej nie słyszeli. W trakcie wycieczek zwiedzimy okolice Rynku, poznamy dzieje Uniwersytetu, znajdziemy ukryte miejsca oraz zwiedzimy jedną z najromantyczniejszych wysp – Ostrów Tumski.

Każdego dnia spacer rozpocznie się o 10.30 spod pomnika Fredry. Uczestnictwo jest nie wymaga dodatkowych zapisów/rezerwacji/biletów – to państwo na koniec decydujecie o cenie spaceru, zgodnie z własnym sumieniem i zadowoleniem. Zapraszamy gorąco.

Lokalizacja

Pod pomnikiem Fredry

Rynek,  Wrocław

Komentarze