Europejskie Dni Dziedzictwa – Opera Wrocławska

Europejskie Dni Dziedzictwa – Opera Wrocławska

Hasło „Niepodległa dla wszystkich” znajduje corocznie odzwierciedlenie w naszym repertuarze, w którym umieszczamy dzieła polskich kompozytorów, a także w organizowanych specjalnie wydarzeniach artystycznych, jak koncert „W stronę niepodległej” czy prezentacja dzieła zdobywcy nagrody Grammy Włodka Pawlika-Kantata „Myśląc Ojczyzna”.

8 września, 14.00, 16.00

Oprowadzanie po Operze w ramach cyklu „Jej wysokość Opera”, w trakcie którego pokażemy historyczny budynek naszego teatru z niecodziennej perspektywy zaplecza scenicznego, a także historyczny kontekst urbanistyczny, który najlepiej prezentuje się na dachu. Rezerwacja miejsc.

9 września,  12.00-15.00

„Perły i Pióra” – wyprzedaż garażowa kostiumów i rekwizytów ze spektakli. W ofercie m.in. stroje z polskich oper, jak Halka czy Straszny dwór. Jest ona okazją do nabycia i zapoznania się z bliska z kostiumami operowymi oraz do rozmowy z twórcami, krawcami, garderobianymi, a więc rzemieślnikami teatralnymi, dzięki którym opera posiada niezwykły klimat i niepowtarzalny styl.

15 września

 Dwa cykle edukacyjne dla dzieci:

11.00-12.00

„Paczka, pointa, piruet abecadło baletu” – warsztaty, podczas których nasi tancerze pokażą najmłodszym polskie tańce narodowe oraz sami zaprezentują układy choreograficzne z naszych spektakli. Rezerwacja miejsca.

16 września

12.00-13.00

„Koloratura i falset – od piosenki do arii” – warsztaty, na których dzieci poznają polskie pieśni patriotyczne, a  poprowadzą je soliści Opery Wrocławskiej w towarzystwie muzykolog Anny Wagner. Rezerwacja miejsca.

14.00, 16.00

 „Jej wysokość Opera”, w trakcie którego pokazany zostanie historyczny budynek naszego teatru wraz z dachem i opowiemy o ciekawostkach związanych z pierwszą powojenną inscenizacją Halki. Rezerwacja miejsca.

Organizator:

Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35, 50-066 Wrocław, Maciej Czekaj-Słowikowski, tel. 71 370 89 06, e-mail: maciej.czekaj-slowikowski@opera.wroclaw.pl.

Lokalizacja

Opera Wrocławska

Świdnicka 35, 50-066 Wrocław

Komentarze