Nowa linia tramwaju turystycznego MPK Wrocław

Nowa linia tramwaju turystycznego MPK Wrocław

Zobaczyć Wrocław z innej perspektywy, zza szyby dawnego tramwaju? W całym sezonie wakacyjnym taką możliwość będą mieli zarówno turyści, jak i mieszkańcy Wrocławia.  MPK Wrocław uruchamia specjalną tramwajową linię turystyczną.

Przewoźnik odpowiada tym samym za zapotrzebowanie na tego typu atrakcje i chce wprowadzić na ulice miasta akcent świadczący o bogatej historii spółki.

Linia obsługiwana jest przez dawny pojazd gospodarczy o wdzięcznym imieniu Gustaw, wagon Konstal typu N wyprodukowany w roku 1950. 

Od 30 czerwca do 30 września w każdą sobotę i niedzielę (oraz dodatkowo w środę 15 sierpnia) Gustaw zabierze chętnych w podróż przez najbardziej atrakcyjne turystycznie obszary i obiekty Wrocławia takie jak ZOO, Hala Stulecia, Ostrów Tumski, plac Dominikański, plac Teatralny, plac Kościuszki, most Piaskowy czy mosty Młyńskie. 

Linia kursuje od godziny 11.00 do godziny 18.00. Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są na przystankach leżących na trasie tramwaju.

W tramwaju obowiązują  papierowy bilet jednorazowy o wartości zgodnej z taryfą (3,40 zł normalny, 1,70 zł ulgowy) zakupiony w kiosku, automatach stacjonarnych, a także wewnątrz pojazdu u konduktora. Akceptowane są również karty Urbancard oraz bilety zakupione w aplikacjach mobilnych.

Poza dniami i godzinami kursowania wagonu Gustaw będzie istniała możliwość wynajmu pojazdu na zasadach komercyjnych zarówno na jednej z zaproponowanych tras, jak i w odpowiedzi na indywidualne zapotrzebowanie zlecającego. 

Trasa

W dniach 14.07-30.09.2018

ZOO – Wróblewskiego – Wajdy – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – pl. Grunwaldzki – Piastowska – Sienkiewicza – pl. Bema – mosty Młyńskie – św. Jadwigi – most Piaskowy – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wajdy – Wróblewskiego – ZOO

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze